/b/ - Arvaamaton

Harrastuksiini kuuluu juna-aikataulut ja OnlyFans

Index Catalog Archive Bottom Refresh
Mode: Reply
Nimi
Asetukset
Aihe
Viesti

Viestin enimmäispituus: 4096

Tiedosto

Tiedoston enimmäiskoko: rajaton

Saapuvan pyynnön enimmäiskoko: 10MB

Maksimi määrä tiedostoja: 5

Tuetut tiedostotyypit: txt, jpeg, jpg, bmp, gif, png, ogg, webm, mp4

E-mail
Salasana

(käytetään tiedostojen ja viestien poistamiseen)

Muut

Muista käyttäytyä -> säännöt

!BetaTesting! Bugeja, postauksien katoamisia yms. paskaa voi ilmetä.

Raportointilanka 346 Anonyymi 09.10.2026 (Pe) 20:29:42 No. 675104
>Tähän lankaan postataan kaikkea sellaista mitä tekisi mieli postata, mutta ei tiedä mihin eikä viitsi tehdä omaa lankaa sille. Öäää-läjä. Edellinen: >>674797
Jos on pitkät kalsarit niin pitääkö niiden alla olla kalsarit?
>>675106 Ite laitan noin. Mulle pitkät kalsarit on lähinnä välihousut, lämmikettä ihon ja housujen välissä eikä kalsarit joihin prööttäillä. Tälleen syksyisin ja keväisin voi aamuisin pitää kalsongs, pitkiä kalsongs ja housuns, kylmillä keleillä sit on semmoiset softshell-housut missä on fleece sisäpuolella niin ei tarvi pitkiä kalsongs, kovilla pakkasilla voi sit olla pitkät kalsongs ja lämpimät housut, superpakkasilla sit jo toppahousut jjjjjjjjjjjjjja loputvarmaanarvaattekin eli tmop-pakkasilla pitkät kalsarit ja toppopökät huh!
>>675107 Niin ja pitkiä kalsareita on monet erilaiset koska olen autisti jne.
>>675106 Pitää, koska alushousuja vaihdetaan päivittäin ja kalsareita voi pitää, kunnes haju puskee päällyshousujen läpi.
Mietin tota mun jalkojen verenkiertoa, niin kuuluuko nilkoissa olla valtimot? Mulla meinaa sykkii jaloissa suonet kuin niissä olisi sydämet hshs.
>>675110 Joo, tai siellä nilkassa päin, haha. Sykkiikö suonet myös keskijalassa? t. mutsit
(556.95 KB 720x480 sykkii.mp4)

(693.95 KB 1374x815 Sors.jpg)

>>675111 Hyvä yritys mutsit, mutta siitä en postaa mitään.
(5.67 MB 720x1280 hyh.mp4)

>>675114 Osaisipa optimoida.
>>675116 Just ja just näkee. Höhö nilkkachan.
Purkaa mua, oon nilkka...
>>675118 Isketään piikki ja luovutetaan veri(kaikki).
(1.45 MB 498x281 niikura öhhh.gif)

>>675120 kaikkea verta ei kuulu luovuttaa :3
(1.16 MB 455x249 139.gif)

Saan kutsun Sunken Temple instanssiin ja ajattelin että kenties meen nyt tän kerran, kun kuitenkin 20v vanha peli ja ei tätä TBC classicia pelaa muut kuin ne jotka on tuttuja tän pelin kanssa. Ekaan bossiin asti kaikki ok, tankki hieman noob mutta ei toivoton. Hiilu kuolee ja lähtee. Saadaan tilalle odottelun jälkeen yhen jäsenen killasta lv68 kantamaan loput instaa mutta sitten sen partyn johtaja, sellanen vammaisen paukapäinen warlock ei suostu olemaan aggrottamatta mobeja ennen kuin tankki pullaa ne ja sitten se tankki ja sen kaveri hiilu lähtee. Ei tullut tapettua kuin 1 bossi ja joku 9001 trash mobia. Vittu en mee enää mihinkään classic instaan vaan powerlevutan 58 nyt tarmolla. Vittu että vanilla wow on kyllä rasittavan paska kokemus aina.
(141.87 KB 511x564 hyrlym.png)

>>675121 Mitä jos anos lort manolos kuolee, mutta kaksi ihmistä pelastautuu tästä syystä?
(1.55 MB 1920x1080 1411384044804.jpg)

>>675123 Eikös wowi ole jo menettänyt aikansa. Vähän niinkuin runescape, habbo ja maplestory ja mitä niitä muita oli.
>>675126 Runescapesta on tulossa 4, Wowista joku retrojulkaisu ilman moderneja mukavuuksia. Maailma loppui 2012 ja olemme aika loopissa, jossa samat pelit julkaistaan uudelleen ja uudelleen.
Vois mennä kyl luovuttamaan verta. 10 kertaa eri paikkakunnilla saman päivän aikana...
>>675128 kai niillä on joku tietokone, josta näkevä onko käynyt luovuttamassa ja laitta topin asialle. antihaha.
(613.23 KB 498x281 nagumo niikura jazz hands.gif)

>>675124 höpöhöpö, verta riittää niille vaikka manoloa ei kuivattaisi :3
>>675126 Jos katot esimerkiksi OSRS niin se on suositumpi kuin RS3 ja se on vielä vanhempi peli kuin WoW. WoW on joo elänyt aikansa mutta siitä julkaistiin eka WoW classic eli alkuperäinen WoW koska ihmiset ei halunneet pelata niitä paskoja lisäreitä vaan sitä alkuperäistä. Sitten tuli TBC Classic eli sen ekan lisärin uudelleenjulkaisu. TBC on ratkaisevasti erilainen peli kuin vanilla WoW, siinä korjattiin paljon tasapainoon ja itse pelaamiseen liittyviä kankeuksia, ja sen sijaan että pelaat koko ikäsi ja ehkä pääset level 60 asti, niin TBC:ssä pääset reippaasti nopeammin uuteen lvl 70 tasoon ja koko homman nimi on se endgame eli raidit jne. Se on paljon monipuolisempi mekanismeiltaan, mutta vielä yksinkertainen siihen myöhempään WoWiin nähden missä kaikkea tuli jatkuvasti lisää ja liikaa. Ite pelasin kolmanteen lisäriin, ja se kolmas oikeastaan oli ihan paska, en ikinä tykännyt siitä ja musta tokan lisärin jälkeen kaikki meni pilalle. Tokassa lisärissä (WOTLK) oli paljon hyviäkin juttuja ja se tavallaan toi päähän myös Warcraft 3:ssa aloitetut tarinat ja sen jälkeen Blizzardilta loppui ideat kesken ja ne ei oikein tienneet mitä pitäis tehdä. Kolmas lisäri eli Cataclysm muovasi uudelleen kaikki vanhat alueet joka oli musta tarpeetonta kun siinä kuitenkin oli ne level 70-80 alueet omana juttunaan, ei ois tarvinnut koskea vanhaan. Oikeastaan mua vituttu eniten kun tykkäsin yksin hyökkiä Orgrimmariin ja osasin hyppiä kaikkien niitten kattojen kautta ennen luin lentävät mountit lisättiin myös vanhaan maailmaan (minkä takia ne uudelleenmuovasi sen), mutta kun Orgrimmarissakin pystyi lentämään niin en pystynyt hyppimään hyppimään niitten kattojen kautta piiloon. Tein siis sitä paljon että juoksin Alliance hahmolla Orgrimmariin ja tapoin pari nyyppää että sain ne isot pojat mun perääni aluksi roguella sitten tapoin niitä kun TBC:ssä toi stunlock oli niin ylivoimainen keino. WOTLK aikaan roguet nerffattiin mutta keksin alkaa hyökkimään mun warriorilla ja muilla hahmoilla, kun pystyin aina juoksemaan pakoon torneihin ja sitä kautta hypin kattojen päälle ja muut ei osanneet yleensä seurata perässä. Olin kovin ylpeä siitä miten hyvin tiesin ne temput ja miten manipuloida tota pelimaailmaa mun eduksi. Warriorilla oli kiva raidia kanssa kun keksin että jos aggroan jonkun guardin niin se ei saa tehtyä tarpeeksi vahinkoa mutta sain siitä warrulla hyvät procit joten pystyin tank specillä murjomaan aika tehokkaasti muita pelaajia, ennen kuin ne nerffas sitä mekanismia.
kun kalsareista oli puhetta, villasukkia ei ole tarvinnut tänään laittaa vaikka olen joutunut niitä pitämään jo aikaisemmin tänä vuonna tätä lämpimämpinä päivinä. jalat lämpeni kun aloin syödä neljännen kerran päivässä. aikaisemmin kaloreita tuli varmaan liian vähän kun liikunnan kulutus vähennettiin
Huoments äääh, se on lauantai nyt.
>>675134 sanen päivä
>>675135 oispa sane
>>675136 yleinen sane
Kohta saneen
aikainen sane
Yhyy & ääh.
>>675140 tmop?
>>675141 Kyllä kiitos.
(903.75 KB 498x425 yukari nyamo hold it.gif)

>>675141 >>675142 heeetkinen sellaista ei tule :3
>>675143 Läskejä miehiä en tottele. Mutta jos tulee sossumutsi...
(487.90 KB 498x284 nano hakase katso.gif)

>>675144 kyllä se oman edun kannalta olis hyvä totella vaikka sen sanois kuka :3
orava ojentaa......
Minkälaisen suomalaisen kirjallisuuden parissa olette viettäneet tämän Aleksis Kiven päivän? Oletteko kansainvälisen mielenterveyspäivän kunniaksi lukeneet mieliteoksianne mielellänne vai onko ollut ihan mieletön meno?
>>675147 Luin J. Tilsan sarjakuvia. Nyt kun muistutit niin voisi lukea nuo viikon mainospostit.
>>675147 pitäisi käydä joku päivä kirjastossa ja laittaa lainaten kaleva.
>>675147 kuponkiuutisten
>>675166 Mitä uutisia kuponkirintamalta?
>>675167 hot aanal sluts comppilaation vol. 25 on tarjouksessa, 69 markkaa
Orpo täällä pitkästä aikaa. Koko viikko vaan juopoteltu ja nytki. Olo sen mukanen taas. Kaikki rahat, ne vähäsetki alkaa vaan mennä tähä liuottimeen. Alkaa olla oikeasti aika loppuunpalanut olot. Lopullinen ratkasu se vaan lähestyy päivä päivältä. Se koijaus juttuki peruuntu mistä oisin saanu 5 konttia kaljaa palkaksi. Kyllä harmittaa. Pitkä pimeä kylmä talvi lähestyy ja psyyke alkaa olla aivan loppu. Mitähän tässä ihan oikeasti pitäs tehdä. Ei tää nyt kovin hyvältä tunnu. Mietin pitäskö oikeasti yrittää lopettaa tää juominen ku talvi kunnolla alkaa iha sen takia että säästyis energiat selvitä tuosta paskasta. Vittu tätä pimeetä kylmää paskaa maata VOI VITTU VITTU VITTU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kuulokketki alkanu jotain vittuileen tässä koneella. No totta kai. Miksipäs ei ku eihän mul oo fyrkkaa uusia ostaa jos nää ny hajoaa. Välillä jotenki vammasesti rätisee. En tiiä johtuuko sitte mistä. Tää alko kyl niitte nvidian paskapäivitysten jälkeen että en tiä, voiko tollanen vaikuttaa. Muuten onneks kone toiminu. Huomenna taas maataan sängyssä. Ei tässä koneella ole enää mitään asiaa enää istua krapessa. Hitto että alkaa oikeasti tuntumaan vanhalta. No eihä tuonne 30v kymppiin enää oo muutaku 20 kuukautta. Että kai se saa alkaa jo tuntuakki wanhalta.
(1008.51 KB 540x304 carole roddy tuesday hali.gif)

>>675170 se on hyvä ettei huijauksia tehty eikä mikään lopullinen ratkaisukaan tule kysymykseen. väkijuoman vähentäminen tai lopettaminen on ihan hyvä tavoite. tanskassa tavataan hyggeillä talven piristykseksi, eli vierailla ystävien ja sukulaisten luona kahvittelemassa. hyggeileppä :3
>>675170 onko ne vielä sijoittanut sua uudelle kiusauspajalle? kysyppä huviksesi saisko ne sulle hommia oikealla palkalla kunnalta ens kesäksi, olis varaa kaljaan sitte
>>675171 Joo täytyy kattoo vakavissaan tuo juomisen rajottamista että jaksaa tuota talvea ja säästyshän tuossa fyrkkaaki. Mutta kun se ryybs himo iskee ni se on menoa. Vittu mä vihaan tätä touhua. Ei mulla mitään kavereita oo muutaku discordissa eikä nekään mitään kavereita kai ees oo. Sukulaisia nään jouluna ainoastaan. Eikä ees kiinnosta en mä mitään enää jaksa. Ainii röökiäki oon saanu vähän vähemmälle. Tavotteena ois päästä eroon soberina vaan vaikeeta on. Täs koneella ei niin hirveesti tee mieli polttaa soberina. Kännis sitte. Niin kallista että pakko saada toho joku tolkku. >>675172 Ei oo ja nythän nuo kaikki loppuu vuodenvaihteessa muutenki. Työttömien terveystarkastukseen ois aika vaan eipä ole kuulunu mitään vaikka tostaki jo sovittiin työkkärin kanssa 2 kuukautta sitte. No ei kai tällänen manolos nyt onneksi ole mitenkään prioriteetti ykkönen luojan kiitos. Jättäisivät vaan rauhaan ja ahdistelisivat nuorempia. En mä tiiä onko mulla tyä kykyuä tollasseen. Tuskin tollasia ees on tääl päin. Rahaa ois kyl kiva saaha jostain.
>>675173 niin joo, niinhän ne taitaa, siks muakaan ei varmaan ole niillä uhkailtu hahas
>>675170 Muuta kauemmas arktiselta rajalta.
(1.74 MB 1280x1024 WoWScrnShot_101906_014312.png)

Olin tuossa nostalgialyllertämässä ( >>675176 ) ja tuota kappaletta kuunnellessani iski taas Wördl of Wärcrääft-muistot pintaan. Sellaiset kun vähän yli parikymppisenä koululaisena oppitunteja ei ollut välttämättä edes joka päivä ja kaljanjuonnin sun muun normoilun sijaan päivärytmi oli päin helvettiä ja pelasin vaan wowia. Aamuyöt oli parasta aikaa pelata, suurin osa muista pelaajista oli nukkumassa ja sai olla melko rauhassa. Pelasin wowia siis pääasiassa yksinpelinä. Aamukolmen-neljän aikaan Feralaksessa, Massive Attack soi winampista taustalla ja tapoin käärmemiehiä luolassa. Olenhan minä tästä postannut jo varmaan 6 kertaa vuosien aikana. Anoways mietein siinä että olisihan se ehkä jännää kokeilla sitä tulevaa wow foreveria vai mikä helvetti olikaan, mutta kun ei tuo yökävelykään tuntunut miltään niin tuskin wowituskaan enää. Nostalgia ei vaan toimi itelni kunnolla. Samalla mietein että tuostakin on hemmetti sentään se 20-kymmentä vuotta. Pitäisi kai tuntea ihtensä vanhaksi mutta en oikein osaa. Tietenkin tiedostan sen että olen keski-ikäinen läjä, wanhuuden fyysiset oireet alkavat tuntua jne. mutta kun ehkä kun en ole koskaan elänyt kunnolla, siis "nauttinut nuoruudesta" jne. sössönmössön niin ei oikein osaa ajatella mitään että joo 20 vuotta sitten olin käytännössä samassa tilanteessa kuin nytkin. 2007 lopetin kouluhommat ja menin töihi ja sillä tiellä ollaan vieläkin. Hommat on tavallaan samanlaisia, palkka vaan reilusti isompi, en vaan osaa enää nauttia koneella istumisesta ja tiedostan paskuuteni liiankin hyvin. Ehkäpä on menty vaan huonompaan suuntaan. Nykyään ei ole kavereita edes netissä. Silloin ennen oli sentään yksi kaveri oikeassa elämässä. Nyt ei sitäkään, enkä yksinkertaisesti haluaisikaan olla vaikka työ"kavereiden" kanssa tekemisissä töiden ulkopuolella vaikka niiden kanssa voin töissä puhua paskaa ihan mielellänikin. (no jos tulis työmutsi...) Lyttäyshommassa olen sen sijaan edistynyt kovasti! Anteeksi kun tuli taas tämmöinen ripuliavautuminen missä ei tainnut olla mitään järkeä.
>>675179 mieteinkin että massive attack oli yhden manolon syysmusiikkia
(10.34 MB 3840x2160 ClipboardImage.png)

>>675179 Tuuppa pelaa mun kaa TBC classiccia. Levutin just tänää 50 asti ja nyt enää 8 levelin rustistus että pääsee Outlandiin!!!!!!!!!!!!!
Hyvää huomenta, sunnuntaihuomenta.
>>675183 oikein hyvää tmopsinnuntaita
Nyt on ollut tesmissä nicorette nikotiini pastilli vahvuudella 2 mg ja makuna ice mint. pItää laittaa aina paswtilli puoliksi kun oon mamo ja nössö ja marjanpoimija. paljon tujumman tuntuisia ja makuisia kuin Nicotinell, lienee sen takia että imekskeleytyy nopeammin, polttaa (ei se tupakan tai kannaksen nauttimis tapa) korkkua (ei se vihannes) ja maku on ätläkkä. näitä ri tee mieli imeskellä kokko ajan kun kokrmus ei ole yhtä miellyttvä. hinta/laatusuhde on parmpi, lähes samaan hintaan saa 36 kpl:lettä 1 mg:n nicotineeleja tqi swsitten 40 kal:snta 2 milligramman nicorettejä, elikkästen 80 kappaletta 1 mg:n paswtilleja. arvo sanaksi annan 3/5. mielummin polttaisin savukkeita, niillä kun enemmän positiivisia terveysvaikutuksia kuten esim keuhkosyöpä.
Now i am become tmop, mcfucking destroyrer of anos...
>>675184 tmopsunnuntaita ei ole olemassa :3 >>675185 keuhkosyöpä ei ole positiivinen terveysvaikutus :3 >>675186 et becomennut :3
>Baal-zebub lienee alun perin tarkoittanut ”ruhtinas Baal”, ja hän on ollut filistealaisten suojelusjumala. Rabbien teksteissä nimi merkitsi ”tunkion herraa” tai ”lantalan herraa” sanan zabal eli ”lanta” mukaan. Lantaa puolestaan on käytetty epäjumalan palvonnan synonyyminä.[2] Zebūb tarkoittaa hepreassa 'kärpästä', ja Ba‘al Zebūl on väännetty pilkkamuotoon Ba‘al Zebūb ”kärpästen herra”. Nyymichanissa palvotan pelsepuupia...
>>675189 >Jinnit viihtyvät myös käymälöissä, minkä takia niihin sisään astuvan tulee Muhammedin esimerkin mukaisesti sanoa: "Pyydän turvaa Jumalalta mies- ja naispuolisia jinnejä vastaan." [11] Profeetta on myös kieltänyt virtsaamasta koloihin ja luoliin. Kun häneltä kysyttiin syytä, Profeetta kertoi sanottavan, että ne ovat jinnien asuinpaikkoja.[15][16] Pyydän turvaa pelsepuupilta mutsijinnejä vastaan jotka vaanivat nyymärissä ;__;
>>675190 Alan tstä lähtien kusemaan vain ja ainoastaan koloihin. saa joku jinni kuset niskaansa HÄÄHÄÄ.
>>675191 Koloihin saa kusta (höhö kusireikä) mutta luoliin ei, koska niissä asuu arovasaroita.
>>675192 koloissa on oravoja
>>675193 hähää se on sitten kusikoloorava sen jälkeen, oravien anos.
(10.18 KB 473x445 oravasarjis02.png)

kolottaako?
>>675197 ei ku kävin just
onneksi pääsee taas nuq kukn ei jakssa tehdää mitään taaskaan nyt kyllä. huomenna on sitten maanantai ja uudet kujeet ja kunnon kävelyllä pitää käydä ja jumpata, loppuu pötköttäminen ja masennus lähtee hus pois. syksykin on jo puoli välissä ja aamulla on pakkaswta pimeää niin pysyy ihmiset pois jaloista häähää. paitti nys iskee huomenna semmoinen tunne että ei tehdä, oon vammb joon paskaa tmopatkaa mut. niin, en tiä, eikä kinosta.
(1.15 MB 498x498 osaka chiyo snack.gif)

>>675194 höpöhöpö :3 >>675199 sellaista tunnetta ei tule, tsemppaamme ja luotamme siihen :3
>>675197 nyt kyl
Tiskivuori tiskattu.
>>675204 Onko muuta tehtävää?
>>675205 Pitäisi varmaan ostaa astianpesukone.
Kyulläpä on semmoinen ihme ahdistuspaskatus. Nukkumassa pitäis olla jo ja vielä on ruokahommaa, kaljuutus ja pientä raportoitavaakin. Äidillekin piti katsoa uutta puhelinliittymää mutta netissä oli vaan ylihintaisia paskoja ja paska-moi:n paskasivu ei edes toiminut vaan jumitti. Oomikin oli paska. Vitun paskat! Äidin täytyy nyt mennä jonkun limaisen geelitukkajonnen juttusille cittarin vaateosaston eteiseen josko sieltä saisi jonkun halvan liittymän jotta voi odottaa vastatarjousta hahas ja tmop!
Tänään on ollut aika tyhjä päivä.
>>675208 ihtein sunnuntaipaskatus on palannut, mutta väliaikaisesti kai koska on juttuja
>>675208 Ei hätää, enää ei ole geelitukkajonneja, on semmoisia puudelitukkia, itsevarmasti myyvät liittymää kaikilla lisähärpäkkeillä, että hintaa tulee silti.
>>675212 Niin. Laitoin kyllä äidille lapun että 4G ja sitä ja tätä jne., saas nähdä. Ei äiti ole ihan vielä täysin kusetettavissa mutta kun vanha ihminen ja vanhan kansan ihminen niin riskejä on. Voi olla parasta että menen ihte mukaan vaikka olenkin paskaa.
>>675209 päiväkahvin ja suklaapatukan jälkeen ollut alamäkeä
>>675216 Sitä se on, kun syö eväät harjulla.
Huolelta. Tänään on taas maanantai.
>>675219 huoletta?
>>675220 Ei kai koskaan.
se naamantai
>>675221 Kyllä joskus on.
>>675223 Sitten kun on kohta tmopattu.
Tyhmyydenhammas revittiin pois. Hieman jännitti kun ne siinä hääräsi ja dremelöi. Aluksi lohdutti että siinä oli semmoinen vanhempi kokenut mutsi paikalla, mutta sitten alkoi jännittää että se olisi sellainen vanhan liiton mutsi. Eli kun hammasta revitään, niin sen kuuluu sattua ja veren roiskua. No onneksi kaikki meni hyvin. Ohjeisti hyvin hammasmutsi alokkaita. Ei sattunut myöskään yhtään.
>>675222 (フ/_\ー) (フㇺ\ー)
(2.99 MB 540x285 carole tuesday a-ha.gif)

>>675224 sitä ei tapahdu :3
>>675225 Olisipa kuva missä veteraanimutsi opettaa uusmutseja viemään postausluvan manololta,,,,
>>675225 Onko vielä jäljellä?
>>675229 Ei. Mulla oli vain yksi ja ainoa anohammas ja mc fucking tuhosin sen.
>>675230 äyyy
(49.58 KB 600x579 se naama yoba.jpg)

mukavan syksyinen ilma, tunnelma
>>675232 Ei, vaan kylmää ja harmaata kuin anon elämässä muutenkin aina. Ei hyvä.
>>675230 Ai "persees on aivovammas / on suussani yksi ano hammas / sitä minä irrottelen / hammasmutseille kiukuttelen" ;___;
>>675234 no täs oli ihan hyvä
>>675235 Kyllä täällä Nyymimetsässä on aina kaikenlaista raportoitavaa, myähähää!
>>675237 Sitä naamaa mä esittelen, ja normoja säikähtelen ;__;
>>675237 raportoippa
>>675235 >sitä minä irrottelen Proteesi?
>>675240 Eikun ei uskalla mennä hammaslääkärimutsitontulle niin pitää ensin yrittää ihte kaikilla mcfucking "naru hampaaseen ja ovenkahvaan ja ovi kiinni plötss"-tempuilla irrottaa hammasta ja sitten lopulta leuka sijoiltaan mennä tiina-tonttumutsin luo riå eikun siis hammaslääkärille ja kiukutella siellä.
Hävettää poustailla. En poustaa enää ikinä. Saiskohan jotain alennusta nyymiveroon kun poustausluvasta en kuitenkaan voi luopua mutta jos sitä ei käytä postaamiseen??
>>675247 poustaappa
Nyymichan suljettu tältä päivää. Menkääs nukkumaan.
(4.88 MB 480x270 tanssittaa.gif)

(95.09 KB 1280x720 poppu.jpg)

>>675252 KYLLÄ
>>675251 Ei nukuta vielä. Kerro iltasatu.
(1.12 MB 368x276 popukospeeen.gif)

>>675253 EN HALUA
Vetäkää mua ahkiolla, sain epilepsiakohtauksen...
(275.67 KB 223x167 hakase papatus.gif)

>>675257 et saanut, muuten et voisi kirjoittaa :3
Huomenta. Se on taas ti-tiistai. (ei se änkytys)
>>675247 Niin hävettää. Hävettäispä tämä oleminen vähemmän. Toimintamutsikin tulee tänään ja saa taas hävetä. Hammaslääkärenssissä pitäis käydä, mutta ei kehtaa pitää varmaan itekkin narulla ja ovella repiä irti. Olisi pitänyt vanhempien äłytä hakata halolla joskus sillon aikanaan, ŋyt on myöhäistä. >>675259 huomenða, sons of oðin
Mitä järkee elää nyymärissä jos vompatti ei enää postaile ;__;
>>675261 no kun ei ole vonpantin kuvia pötkötyskoneella ja olen päättänyt että ei jaksa nousta ja hakea ubs-levyä tuosta kahden metrin päästä tai edes nousta ns. kunnon tietokoneelle kun siinä pitäisi istua.
(81.99 KB 1037x583 yuuko aamukahavit.jpg)

>>675260 höpöhöpö siuta ei pidä halolla hakkaaman :3
Kylläpä paskattaa heti aamusta laiskat vätystyökamut. Ja paskattaa kun olen kuitenkin paska itsekkin, mutta eri tavalla ja että paskaannun muiden paskuudesta. Valaistuisinpa.
>>675264 piiskaappa
Huomenta... Miten menee...
>>675266 Jootenki...
>>675266 Sunnuntaipaskatus, maanantaimasis, tiistain tympeys. Eiköhän tästä tule värisuora (elämä = pitkä rantu paskan eri sävyjä)
Voiko elämäänsä tyytyväinen ikinä olla tosi manolo? Onko manolouden vaatimus se että ei pysty elämään sellaista elämää kuin tahtoisi? Kyllähän postauslupa voi olla vaikka ei olisikaan paskaläjä (kuten piirtäjä) tai on niin psykoosissa (orava, luulee olevansa sossumutsi) mutta se manolouden kova ydin... piti jatkaa jotenkin mutta en osaa kun olen paskaa.
Aloitin pelaamaan tuota Dragon's Dogma 2:sta. Main pawniksi tein tietenkin suurhaltiataikamutsin.
>>675270 Laita kuveja jossain välis.
>>675269 Itse ainakin olen.
Oli hienoa ulkona, vaikka en ollut ottanut ryyppyä ennen kotoa poistumista. Pikavauhtia kävin Puusurusta hakemassa salaisuuksia ja Ääsmarketista leipää ja munia. Oli hienoa syystunnelmaa ja valo kaunista. Ihmisiäkään ei ollut paljon. Enkä ees nousuhumalassa ollut ja oli ihan kivaa. Ehkä se nopea kävelyvauhti auttoi.
>>675273 täälläkin aika mainio ilma, vielä. teetkö remppaa?
Tänään on kyllä joku ihme megatympääntyminen. Lähdin ajoissa töistä mutta pukukopissa päätin jo ettei kiinnosta lähteä kuntosalille niin tulin sitten kotiin. Taitaa olla sohvapötkötys & kattoon tuijotus menos.
>>675275 Pidä happihyppely-ulkosalipäivä tänään. Kulje radan läpi ja jatka matkaa metsään.
Ränni suoritettu, kämppä siivottu. Nyt on pakko lopettaa, koska koira-asiat edistyvät.
Meikäläisenkin pitäisi varmaan mennä hammashoitolaan, kun suussa on ollut todennäköisesti kuollut hammas jo vuosia. Toisaalta, eihän tässä jäniksen selässä olla.
>>675274 En tee remppaa. Se oli lähin liike, mistä sai yhden kulutustavaran ja ostin samalla halvan työkalun, jolle on käyttöä.
>>675279 Hoidatappa.
>>675279 onko se harmaa?
>>675282 En ole ihan varma, mulla on niin paskaiset hampaat, että tuskin mitään harmautta erottaa. Mutta se on löysä vuosia ja kipuili pitkään, nyt ei ole tosin tehnyt sitä vuoteen.
>>675276 Vähän aikaa kun odottelen niin on jo kohta liian myöhäistä, pitää tehdä ruokaa ja mennä nukkumaan jne. >>675277 Raporttia sitten ronista. >>675280 Olisipa raportti työkalusta ja tavarasta. >>675283 Niin anos menos ettei hammaskaan jaksa enää mätiä ;__;
>>675279 Se on vaan rusina joka jääny hampaan väliin
>>675285 Aika isot välit.
>>675286 jos on iso pää niin voihan ne olla
Niin semmoista piti postata eilen unennäöstä, että toissayönä oli ihme uni, olin ensin entisessä mummolassa käymässä ja siellä oli muutakin sukua, sitten se muuttui jonkinlaiseksi juhlatilaisuudeksi, mikä ei siellä käydessä ollut tavatonta, sitten se tila oli sekoitus mummolaa ja jotakin juhlapaikkaa tai hotellia, siellä oli jotain diplomaattivieraita ja kaikkia pyydettiin seisomaan, koska Kiinan keisari esittäytyi. Jostain ihme nurkkahuoneesta avattiin liukuovi ja siellä seisoi joku nuori aasialaismies, jota en kunnolla nähnyt. Huomasin vaatteissa jotain likaa ja ajattelin, että pakko mennä vierashuoneeseen vaihtamaan, koska en kehtaa esittäytyä keisarille sottaisissa vaatteissa. Menin jotain liukuportaita pitkin toiseen kerrokseen, jossa muka mummolan vierashuone oli ja vaihdoin vaatteita kiirehtimättä ja kaikessa rauhassa. Sitten kun palasin pöytään niin keisari oli vetäytynyt ruokailemaan yksin sinne liukuoven taakse ja isäni totesi minun myöhästyneen esittelystä ja kysyi aionko kirjoittaa jonkun pahoitteluvetoomuksen, mille vain nauroin. Sitten alkoi ruokatarjoilu, Kiinan delegaatio oli tuonut jotain muka-perinteisiä kiinalaisia ruokia, ja oli tarjolla ihan käsittämättömästi. Joka pöydässä oli kanssa joku selvästi aasialainen kertomassa niistä ruuista. Huomasin piikitteleväni meidän pöydän tyyppiä kaikenlaisilla heitoilla, kuten "niin meillä ruokaa saa kritisoida, kun on vapaa maa" ja muuta typerää ja nämä vieraat vaan hienovaraisesti vaihtoi puheenaihetta. Sitten aloin unessa miettiä, että ei ne ole voineet näin suurta määrää ruokaa tuoda kotimaastaan asti, että ne on täytyt valmistaa täällä, ja aineet hankkia täältä eli käsittämätön määrä rahaa on tullut tänne ja jotain ja näihin tylsiin mietteisiin sitten heräsin. Herättyä meni hetki tajuta että eihän Kiina edes ole keisarikunta. Viime yönä taas oli unessa ensin jotain sotkua bussireittisovelluksen kanssa, sovellus neuvoi jäämään jollakin pysäkillä, kävelemään metsän poikki seuraavalle ja nousemaan sitten siihen samaan bussiin jatkamaan sitä reittiä. Oli muka olevinaan nopeampi reitti tai jotain. Meinasin kirjoittaa tästä uninyymäriin ja sinne oli joku postannut videon pasistaan, paitsi että se oli semmoinen Batman-kuvioinen turkin väritys, niin se oli oppinut poseeraamaan jossain pasitelineessä, jossa aukesi lepakon siivet, oli muka joku viittaus johonkin elokuvakohtaukseen. Siinä videossa vilahti kuitenkin anoksen peti ja sitä analysoitiin kovasti, että miksi oli märkiä pyyhkeitä, oliko postaaja ollut kovassa kuumeessa ja muuta. Että ei edes unissaan voi olla selaamatta nyymäriä, ei ole hyvä tämä. Jos ensiyönä olisi taas jotain videopelin toisintoa tai kaupassakäyntiunta, saisi edes levätä.
>>675288 jopas on unta kerrakseen. nyymimiitissähän piti olla rauhankonferenssi jossa maailman johtajat puhuvat asiat selviksi ja pelaavat mölkkyä oravan emännöimänä, niin ehkä jotain samanlaista meininkiä järjestetään sinne asian vierestä sellaista notta viikon ajan on alkanut väsyttää ihmeesti ilta-viiden ja seitsemän välissä. tätä on tapahtunut aikaisemminkin, en ole varma onko syystalvi-hommia vai se homma kun on nukkunut marginaalisesti huonommin
>>675288 Ehkä vaelsit unimaailmassa muinaisissa ajoissa kun kiinassakin oli vielä keisaris anos. Ja hahatukset pasitelineelle. Itteni en ole nähnyt nyt hetkeen mitään raportoitavia unia niin hyvä(?) että unimutsi on ottanut jonkun toisen kiusansa kohteeksi. >>675290 *isännöimänä
>>675291 Kannattaako tuommoista kirjoittaa ääneen ettei unen eukko laita tammaa valmiiksi ja yöllä laukkaa uniin?
>>675293 Pistin kaiuttimet kiinni siksi aikaa kun postasin niin se ei kuule ja käytin virtuaalinäppäimistöä niin ei kuule kun näppistäni näpytän.
manolot lentää sun uniin...
>>675296 >lentävä läjä
(31.36 MB 4284x5712 ClipboardImage.png)

Totanoinni otin pois kasvatusteltasta tän mun carolina reaperin ja en tajunnukkaan kuinka valtava tää on. Lampun korkeus on n. 2.5 metriä ja itse kasvi suorana on reippaasti yli 180cm korkea. Tosta kuvasta ei oikein saa koppia kunnolla mutta toi on aivan jäätävä kirjaimellinen puu mun olohuoneessa. Voi helvetti. En tienny että nää pystyy kasvamaan näin isoiksi, olin ymmärryksessä että chilit on pieniä kasveja. Luulin että tää ois lopettanu kasvamisen joku 1-2kk sitten mutta jatkaa vaan paisumista.
joku oli kehdannut laittaa ihan oikean, vanhan ajan fyysisen tekstiviestin. eikä ollut edes ropotti, sosiaal-i tai mielenterveyshenkilö, tai mikään muukaan virkaihminen, vaan ihan oikea avpaa ajalla oleva ihminen virka-ajan ulkopuolella.. meinaavat että tunkevat kahville. ahistaa aina jos joku tulee kotio kyttäämään ja kyselemään miksi ei voi olla huonekaluja ja miksi ei ole keittiön pyötää ja vittuilemaan. pelattaa ja ahdistaa muutenkin kaikki. ei uskalla edes kävelyllä kun ihmiset kyttää ja ajattelee ties mitä ja joutuu häpeämään. ja vessa pitäsi pestä, hävettää sekin kun on kaiken maailman törsteet vessan lattialla. pitäs vvielä justa tähän hätään alkaa harjoittelemaaan ulkoilua ja ihmisten ilmoilla käymistä. 9+Pitäisi jonkun tulla ja kepillä, niin kuin se vanhempi munkki pieksi sitä oppilasmunkkia siinä rennossa ja hyvän mielen korealaisessa kuvassa. saisi ihteään edes sen verran niskasta kiinni. Paree varmaan leikkiä niin kuin mitään ei olisi tapagtunut ja käynnistää tmoperaatio.
>>675299 ainiin, piti sen verran etä heräsin heti alkuunsa ja nys ei nukuta enään. pitää varmaan nyt sitten käydä yöllä oikein kunnolla ja pitkään harjoittelemassa pihalla.
>>675299 Huhhels, onko vanhemmat, muita sukulaisia vaiko oikein nyymimiitti?
>>675301 Ei ole sukulaisia eikä vanhempia, vaan semmosia joitten kanssa tuli silloin joskus aikoinaan kun olin vielä kova jätkä. sitten kuulin anoista, mutseista ja nyymäristä ja nyt on takanani loistava tulevaisuus.
>>675298 rubbaatko noi?
>>675302 Huh, onnea, voimia ja jaxamista kahavitilaisuuteen. En pistäisi vastaan jos ainoa entinen kaveri ilmoittaisi että tulee käymään. Vaikka miksi tulisi kun olen paskaa enkä itsekään ole yhteyttä ottanut ...kun olen paskaa. Koetko että nyymäri pilasi elämäsi? Ihteni kohdalla en osaa sanoa. Ehkä ajauduin nyymilaaksoon koska jätin elämäni elämättä eli nyymäri oli seuraus, ei syy.
>>675298 Myytkö noita kadunkulmassa jonneille? Saavat kunnon polttoa, kieleen? >>675299 Häpeilemättä esittelet askeettista asuntoa ja ylistät minimalismia. Perustelet jollain niitseläisellä kokeilulla tai jotain. Heittelet jotain Diogeneslainausta niin kyllä se siitä. Tarjoat kunnon chilipitsaa kahvin kanssa niin unohtavat asunnon kunnon kunnolla.
Voi helvetin perse kun alkaa nyymimiittihommat kiinnostaa. Tosin semmoisella "juodaan teetä itsemurhayksiön keittiössä jonka ano on itku kurkussa kiireellä siivonnut ja ollaan vaivautuneita ja postataan nyymäriin joku nc-meemikäs viesti kuinka mukamas huudeltiin mutseille hävyttömyyksiä"-meiningillä eikä millään meganormojen "juotiin baarissa kaljat"-normoilulla. Vaan enpä saa aikaiseksi enkä varmaan uskaltaisikaan kun olen niin vammainen normo.
(245.34 KB 500x843 ClipboardImage.png)

Uskaltaako manolot profiloitua? Missä maakunnassa ano asustaa? Ihte varsinais-suolessa.
>>675303 en >>675304 harmittaa vaan aina jotenkin älyttömästi jos joku ottaa yhteyttä vaikka sitä tapahtuu enään korkeintaan kerran vuodessa, jos äiteetä ja viranomaisia ja semmoisia ei oteta huomioon. liekköhän joku autistinen rutiinien häiriintymis juttu tai ehkä on vielä joku persoonallisuushäiriö. jotenkin vanhojen kavereiden näkeminen on jopa vähemmän kiinnostavaa kuin esim sukulaisten hautajaisissa käyminen. ai en tiä Ihte pilasin elämäni, ei kukaan pakottanut nyymäri hommiin. tai olisin pilannut ilman nyymäriäkin. >>675305 Aikoinaan kun tekivät jonku arvionnin tarbiinko toimintamutsinpalveluita. Siinä mainittiin että asuntoni on asteekkinen. Ne tulijat kyllä tietävät jo valmiiksi että ei ole mitään. Mutta ne on aina semmosia että tulevat ja kommentoivat sitten keskenään, ihan kuin menisivät eläintarhaan katsomaan kamelia, tai semmosta. Minulla taitaa olla joku porttikielto niitten luokse kun niillä on jo lapsia ja vaimoja ja kaikkea, eikä sinne haluta mitään sekakäyttäjän oloisia varmaan. >>675307 tyrnävä
(3.04 MB 498x332 225.gif)

>>675307 Uusimaa. Orpo tietää tarkemmin.
>>675303 Mitä rubbuas tarkoittaa? >>675305 Maistoin jo sormeani ja vieläkin polttaa suussa. Olin vissiin vähän koskenut yhteen niistä hedelmistä. Jos tähän mun kämppään tulis nyt joku tunkeilija niin mulla olis kyllä melkoinen paketti tässä kyllä.
>>675311 Rubbaus on sitä et maistellaan toisen faijan sormia eli oot tehnyt sitä jo.
(7.73 MB 374x374 130.gif)

>>675308 Miksi askeettinen asunto olisi jotenkin väärin? Ei mullakaan ole mitään mattoja tai verhoja tai sisustusta. Pöytä, tietokone ja ihan vitusti kirjoja.
>>675316 Ei kai siinä väitettykään että se väärin olisi mutta varmaan se kertoo niille toimintamutsintarvetarkastajille jotain ettei ole mikään täysi saasta-ano hamsteri. Itellä on kyllä kaikenmaailman paskaromua mutta ne on kaikki kaapeissa ja komerossa piilossa.
>>675317 Siis mitä ne ihmiset on? Jotain sosiaalitoimen liikekannalle panemia naikkosia, jotka tulee toiminnuttamaan anoa, eikä ehkä parhaalla mahdollisella tavalla?
>>675318 No niitä mitkä pakottavat maalaamaan vesiväreillä ja käymään kirpputorilla.
>>675319 Ja mitä tuollaisten aktiviitettien pitäisi anonyymille antaa? Just jotain tuollaisia idioottihommia, kuten kuntouttavassa työtoiminnassakin. Tai tietysti pitää niistä ei kai siinä sitten.
(448.47 KB 400x225 niikura izumi ompelu.gif)

>>675320 esim taideterapiaa, omalta mukavuusalueelta poistumista ja onnistumisen tunteita :3
(1.61 MB 498x281 niikura nuudelit.gif)

>>675299 sinua ei kepillä piestä eikä tmoperaatiossa nähdä :3
>>675311 popparubbausta
>>675321 Kyllähän sinne esim. taidenäyttelyyn voi mennä ilman minkään sossumammojen väliintuloa, jos haluaa. Jos ei halua mennä, niin tarvitse mennä.
Huomenta, ja viikonpäiväilmoitukset peruttu. Mangolataimen koodausta ja teenhaudutuskoneen rakentelua toimintamutsin kanssa.
Manolon aamuistunto pöntöllä sivuprofiilista: -4° Vitsi ei ollut omakeksimä, vaan muinaista tietoa internetistä. >>675326 Pitäisi ehkä itsekin tehdä jotain syysistutuksia ja joku mangola voisi olla ihan kiva kasvattaa. Siirtäisi sitten pihalle, kun se on tarpeeksi iso ja saisi lueskella mangolan varjossa.
>>675327 >-4° Oliko tuo nyt se ns. kylmä lortti?
>>675328 >YLE Areenan odotetuin uutuuselokuva, Vares - Kylmä lortti
>>675326 ei htää, tänään on kenskiviikko
>>675330 Eli pikku lauantai juuan kalijaa ja viina ja vedetään pillereitä oikein kun non maksimit :V
(93.63 KB 317x316 seniorihalu.png)

>>675331 no nii i
>>675332 no huh hels. laitappa joku hyvä seniori mutsi tänne tyrnävän peruna kujalle nyt heti minimi vaatimuksena sairaat maan siirto koneet t. pleasure machine ;)
(142.70 KB 300x350 pino finger.gif)

>>675331 jos väkijuomaa pitää juoda niin niitä kohtuudella ja lääkkeitä ei väärinkäytetä ollenkaan :3
>>675334 höpöhöpö
(7.54 MB 498x281 mio öäää.gif)

>>675335 tuon olisin voinut vielä lisätä viestiini se tosiaan on höpöhöpöä sekakäyttää väkijuomaa ja lääkkeitä :3
>>675331 ja sane lämmitetään
>>675337 Haluutko olla in sane?
>>675340 porukoiden out saneen
>>675342 ootko out of the cellar?
>>675343 ei kun in to the void
Kuvitelkaa tähän jotain yhyytystä ja ulinaa.
>>675344 >>675345 ei kuulosta hyvältä :3 >>675346 ilon ja naurunremakan kuvittelemme ja myös todeksi elämme :3
>>675347 Taas ne nauraa mulle ilkeästi...
>>675347 onko sulla jokin black sapattia vasttaan?
(653.50 KB 240x240 mio yuuko shock.gif)

>>675348 emme naura sinulle :3 >>675349 onhan se vähän pelottavaa musiikkia :3
(2.51 MB 498x281 vin.gif)

kaljuutinnn~ ♩ ♪ ♫
(3.64 MB 498x498 203.gif)

Töissä näköjään noi muut on suunnitelleet vapaa-ajalla yhteistoimintaa ja mua ei kutsuttu. Toisaalta aina kun on kutsuttu en oo menny. Mutta ois ollut kohtuullista kysyä.
>>675352 Mikset menny aiemmin?
(1.62 MB 512x384 1419023994101.gif)

>>675353 Ei kiinnosta seuraavat: >Alkoholi >Sauna
>>675354 nuohan on siistejä
>>675354 Entä kun siellä on noiden lisäksi faijoja?
(4.48 MB 480x480 270.gif)

(1.36 MB 350x158 The_Warlords_cannon.gif)

Ei vittu, jos vaan
>>675358 Temestaa, lyricaa, rivoja ja loleja ja vitusti viinaa vaan. Voishan tohon vielä subuakin ottaa kyytipojaksi, niin avot.
(99.13 KB 960x541 Isä Timi ja Putin.jpg)

>>675359 Tsolpideemia ja tsopikloonia unohtamatta.
(202.65 KB 358x358 nakamura öeh.gif)

>>675358 >>675359 >>675360 ei muuten kannata! :3
täällähän vietetään taiteilijaelämää
(1.45 MB 388x218 1416177243416.gif)

>>675363 jönglö
(145.89 KB 300x300 xqr7A.gif)

Jaba, kaikki on lopussa.
>>675365 Siltäkö tuntuu?
Huohhoijaa.
tänään siis torkstai joka on torttua täynnä
Foorumin kudut sanoo ett' niilon tylsää Foorumin kudut sanoo ett' eioo teekemistö >Äim sö sböred :D Foorumin kudut sanoo ett' niilon tylsöö Foorumin kudut sanoo ett' eeioo teekeemistö Mutt tietääksne millaist on Nyymichanissa? >Oh nyo, oh nyo Täällä meemeily on pirun harvinaista >Oh nyo, oh nyon~ Postaa ruokaa >Ei oo nälkä Tee lanka >Liian masis Yhteiskuvaa >Ehkä huomen Mitä jäljelle jää? Lähe lenkille >Istun koneell' Tapa ittes >Höpö höpö Postaa metaa >Tulee bannit Mitä jäljelle jää? Meta enää voi metailaa Ei metaa! Ei metaa! Ei metaaa!
>>675370 Hahahdin niin että luostarianona käänsin luostarin pihalla kiven ympäri. Ano-anarkiaa...
Tänään ei jaksa käydä tokmannilla.
>>675373 käy lidlissä
>>675374 en tiä jaksaako. perunalastut houkuttelisi ja semmosta. sitten on vuosi satoja mieli tehnyt testata niitä prerium lakritsi tuutteja. kebab kastiketta varmaan tarvisi ostaa kepapeille.
>>675372 Niin ja hahatin kun piti hetki miettiä että onko kudut jotain nuorisoslangia kunnes tajusin. Tmop ja tyhmä.
>>675304 Itellä se elämä oli ainakin jo alusta asti pilalla, kun synnyin vääränlaisena tähän maailmaan enkä koskaan osannut kunnolla olla normojen kanssa ja se on iän myötä muuttunut vaan vaikeammaksi sietää niitä ja tätä niiden maailmaa. Ajoittain vituttaa ja paskattaa niin paljon että tekis mieli jäjäyttää koko maailma. Nyymichan on ollut edes pieni pelastus siinä, kun täällä ei koe olevansa ihan täysin yksin, kun on muitakin jokseenkin samanlaisia paskaläjiä.
(1.35 MB 480x360 nyamo yukari äääää.gif)

>>675376 m'emme tapa :3
>>675376 kutu oli kieltämättä aika nerokas
nyt suuressa lidlin tuotteitten arvostelu projekti sarjassa on vuorossa lakritsi tuutit. ihan hyviä, voisivat ola parempia. tarvii enemmän lakritsia. ne muut preriumtuutit ovat parempia. ostin myös pikku pussin chilillä ja jollan maustettuja sipsejä. jätän sen arvostelun myöhemmäksi tai omaan tietooni. pussi on kyllä pieni, niin voinen aikaisempiin kokemuksiini vedoten sanoa jo etukäteen, että saisi olla isompi. esimerkiksi juperin massan vetoinen pakkaus olisi paremoi.
>>675383 >esimerkiksi juperin massan vetoinen pakkaus olisi paremoi. oletko galactus?
>>675384 olen isojen asioitten tykkääjä ja niistä nauttija
>>675383 Joku tuutti oli missä oli lakritsia aivan helvetisti. En muista merkkiä enää, oiskohan ollut valion? Pitää katsoa kun käyn kaupassa taas josko niitä näkyisi siellä vielä. >>675385 Kävisikö semmoinen harteikas, iso (ei läski) ja karvainen mutsi isoilla maansiirtokoneilla? Semmoinen pitkä voimalajimutsi, ei mikään steroidimutantti.
>>675386 >Kävisikö semmoinen harteikas, iso (ei läski) ja karvainen mutsi isoilla maansiirtokoneilla? Semmoinen pitkä voimalajimutsi, ei mikään steroidimutantti. ää, riippuu mutsista
(69.26 KB 1200x630 tuli taivaassa se naama.jpg)

Sainpahan tuon yhden rouvan kylppärin valot toimimaan. Ahdisti kun piti laskea lamppujen yhteisiä tehomääriä ja sitten minkälaiset liitäntälaitteet olivat yhteensopivat niiden tehojen kanssa + jännite. Se rouva välttämättä halusi, että meidän huolto muuttaa ne lamput led-malliksi ja niiden virtalähteet niitä tukevaksi. Nopeammin se olisi saanut homman tehdyksi ihan sähköfirmalta. Ihtelle oli uusi homma tuollaista tehdä, mutta onneksi onnistui ja kaikki valot toimivat.
>>675389 Välttämättä halusi teidät kun olet ainoa sähköilijä :3
>>675389 Mikä tuo on?
>>675391 50-kymppinen luostarianos.
>>675389 Saatko sää palkkaa sen perusteella, että teet myös sähköhommia, vai niin kuin et tekis, vaikka teetkin. Toisenlailla: saatko enämpi raheoja, koska oot monipuolinen ja erikoisjannu?
>>675393 Kyllä mulla pieni korvaus tulee palkkakuittiin. Se tulee vaikka en yhtään sähköhommaa tekisi.
(164.74 KB 1224x1632 1000001696.jpg)

>>675394 Hienoa.
(118.21 KB 690x470 bd-3.jpg)

Havaijinpata ituhippiversiona kehittymässä. Heräsin, tai en oikeastaan herännyt, koska en nukkunut minuuttiakaan, pisti vaan valveunia tulemaan ja ne oli paskaa, täysin koomassa. Tein voimistelut ja jouduin käymään kaksi kertaa ripuloimassa niiden aikana, koska jokin oli sotkenut vatsan. Helpotti kuitenkin. Pyöräilin kohteeseen (6km suuntaansa), kävelin 20km. Kotiin, kaupassa kävin ja nyt edellä mainittu projekti. Vittu, että on paska olla. Ajattelen vain hirttoköyttä ja harakiria torilla, pitkällä puukolla.
(2.61 MB 360x270 niikura run.gif)

>>675396 kannattaa ajatella jotain muuta kuin nuita ikäviä juttuja :3
>>675396 Nyymimiitissä sit seppukut porukalla. Minulla on semmoinen 9000 kertaa taiteltu katana mikä siis kelpaa enintään pahvilaatikoiden leikkelyyn ja anothan on pahvisia ihmisen irvikuvia niin kyllä se meille riittää ;__; >>675397 Ajatellaan jotain muutakin vasta sitten kun postaat ne todisteet.
>>675398 seillä ei mitään seppukuita tehdä, tai muutakaan sellaista :3
>>675399 Ei millään kalalla tmopatakaan vaan miekalla.
(1.09 MB 498x374 chiyo osaka raa.gif)

>>675400 se oli typo, pääasia on että millään ei tmopata! :3
>>675398 Aijoo, unohdin tosiaan, että kirjoitettaessa käytetään seppukua.
Ei pitäisi kyllä ruveta kaivelemaan asioita. Noh, tulipahan tehtyä, saatua selville jne. ja nyt tunnen itseni aivan helvetinmoiseksi idiootiksi.
>>675404 Mitäs kaivelit? Ihastusmutsin tekemisiä?
>>675405 Aikalailla joo.
>>675406 Kerro meillekin kaikki mehukkaimmat mutsijuorut mitä löysit.
>>675406 Huh ;__;
Niin joo ja väännän uuden rasituksen jos taas joku ei jo ole tekemässä uutta lankaa?
>>675413 ei olla


Forms
Delete
Report
Quick Reply