/b/ - Arvaamaton

Harrastuksiini kuuluu juna-aikataulut ja OnlyFans

Index Catalog Archive Bottom Refresh
Mode: Reply
Nimi
Asetukset
Aihe
Viesti

Viestin enimmäispituus: 4096

Tiedosto

Tiedoston enimmäiskoko: rajaton

Saapuvan pyynnön enimmäiskoko: 10MB

Maksimi määrä tiedostoja: 5

Tuetut tiedostotyypit: txt, jpeg, jpg, bmp, gif, png, ogg, webm, mp4

E-mail
Salasana

(käytetään tiedostojen ja viestien poistamiseen)

Muut

Muista käyttäytyä -> säännöt

!BetaTesting! Bugeja, postauksien katoamisia yms. paskaa voi ilmetä.

(2.13 MB 498x372 huomenta.gif)

Raportointilanka 295 Anonyymi 14.11.2025 (Pe) 10:13:40 No. 658465
>Tähän lankaan postataan kaikkea sellaista mitä tekisi mieli postata, mutta ei tiedä mihin eikä viitsi tehdä omaa lankaa sille. Edellinen: >>658110
>>658721 Miten katsoa saatana?
>>658718 näh, kyllä ne varmaan yrittää tarkotuksellisesti tuhota sun psyykkeen toteuttamalla tuon lakisääteisen palohälyttimien tarkastuksen >>658721 joo sä varmaan tapat ne tosta noin vaan. kun pelkkä oven avaaminen niille ja hetken aikaa samassa tilassa oleminen tuntuu joltain ylitsepääsemättömän hankalalta tehtävältä
>>658724 Yhteiskunta on sairas!!!
onkohan huoltoanos päässy asentelemaan palohälyttimiä. joku hyperindividualisti vois varmaan ajatella että minähäm, en naapurin palo hälyttimiä yhtiö vastikkeessa maksa ! ja sitten kun sen alakerran naapurin nistin asuntopalon vuoks palaa koko rakennus, niin maksakoot omalla työllänsä vahingot takas ,, näim on oikein ja joku vastuu pitää yksilönkin kantaa ,,!
>>658728 no joo on toi kyllä kieltämättä perseestä että pitää koko viikko päivystää. ymmärtääkseni toi jo menee jotain lakia tai säädöstäkin vastaan joku siinä on että se aiheutetun haitan pitää olla kohtuullinen, ja kohtuullista vois kuvitella olevan että ilmoitetaan päivän tarkkuudella. näin se ainakin täällä tapahtu, ehkä pohjanmaalla vaan ei osata. siinäpä sulle haaste ettet lähde häntä koipien välissä niitä pakoon vaan ilmaiset asian niille huolto ukoille ilman että heilutat kirvestä tai muuten räjähdät niille toi laki muuttu muistaakseni ihan muutama vuos sitten. tännekkin asennettiin vasta tänä vuonna ei itselläkään ollu mitään palohälytintä eikä oikeastaan ees mitään ruuvveja katossa mihin perus palohälytin ois sopinut
>>658728 Mitä sit normaalisti tekisit jos mittarinlukijat ei kiusaisi? Istuisit kotona koneella kuulokkeet päässä? Itelni oli edellisessä kämpässä vesimittarinlukuhommia mutta sen sai lukea ihte ja ilmoittaa netissä taloyhtiölle, jos ei, niin huoltoukot kävi lukemassa. Oli siis luukun takana kylppärissä se mittari.
>>658731 Annointko netissä oikeat lukemat vai pyöristitkö alaspäin?
>>658733 erityisen perseestä tuo on varmaan jollekkin vuorotyöläisille. pien vittuilu vois olla ihan paikallaan kyllä mutta en tiiä osaako perus anos vittuilla silleen ettei se kuulosta joltain itkuntuhruiselta tappouhkaukselta tai jotain
>>658732 Oikeat, en ole ryynäri. Ja sen hetkinen lukema olisi kuitenkin tarkistettu vuokrasuhteen jälkeen.
>>658733 Kyllä niillä yleisavain on. Laitat vaan lapun ovelle että sori olen nukkumassa, hoitakaa hommat, sit vaan anoilet sängyn pohjalla, ei ne huoltoukotkaan kehtaa ylimääräistä härvätä jos joku läjä tuhisee sängyssä vieressä/viereisessä huoneessa.
>>658736 itellä ei tollanen ainakaan toimis. ensinnäkään tuskin pystysin nukkumaan jos tietäs että hetkenä millä hyvänä tulee tyypit ovelle rimputtamaan. toisekseen että yrittäs jotenkin teeskennellä nukkuvaa, jättäs varmaan kokemuksena aika karsean muistijäljen
Kohta pitää olla kaksi tuntia ilman nettiä, kun tekevät jotain huoltotöitä. Kuinka mä tästä nyt selviän?
>>658738 katso lefu
>>658710 Ei, en mä varasta varastamisen takia jne, mä teen näitä koska mun tarvii että saavutan sen tason elämässä että on ok olla. Se on usein korkeampi ja ehkä turhankin korkea, mutta mun mielestä olis kivaa vaan tienata tarpeeksi että sais sen 1-2 lomamatkaa ulkomaille per vuosi ja ehkä 300€ säästöön per kuukausi. Tässä kun nyt teen näit mun rikoksia niin se on vähän sellanen juttu että kun tekee yhden voi tehdä sata.
>>658716 Orava tulee lohduttamaan. Se ei kerro siitä sen poikaystävälle vaan se on sellainen nyymien välinen salaisuus... Mutta siis toi vesimittarin lukeminen on n. 10 minuutin juttu. Itse ilmoitan lukemat vuokranantajalleni lähettämällä kuvan siitä. Älä nyt niin stressaa, tuntuu että sulla on hirveä ongelma sen kanssa että koet että ihmiset tuomitsee sut mutta sulla on toi suhteellisuudentaju kadonnut kokonaan. Sä tunnut ajattelevan että se on kamalaa kun huoltofaijat tuomitsee sut kun sun kämppä on miten on, mutta sä et ajattele sitä niitten näkökulmasta, sun psoriaasin tai mä en nyt tiedä miten se kirjoitetaan oikein pisuaari? takia just sanoit että kotona on suht siistiä, ehkä juot mutta et polta tupakkaa joten kotisi ei haise tuhkakupilta eikä joka nurkka ole täynnä tuhkaa. Huoltoano voi kertoa sulle ettää niitä sellasiakin koteja on monta missä valkoiset seinät on muuttuneet keltaiseksi kun sisällä on tupakoitu 25 vuotta putkeen ja lattialla on enempi tölkkejä ja viinapulloja kuin tilaa astua. Ne todennäköisesti ei edes muista sun kotia seuraavana päivänä kun ne on nähneet yli 9000 pahempaa loukkua, todennäköisesti vähintään kerran pari jo saman päivän aikana. Mitä mä sanoisin sulle on että laitat kuulokkeet päähän, kattelet jotain leffaa ihan rauhassa ja ehkä jos se tuomitseminen häiritsee sua jua limua, teetä tai kahvia samalla kun katot leffaa. Ne huoltoäijät ei halua puhua sulle yhtään sen enempää kuin sä niille, ne keskittyy tekemään homman ja sitten ne menee tekemään lisää hommia muualle. Ehkä jos käy sellanen hyvä tuuri että oravan kämppä on seuraavaksi ja se on samanlainen mutsi kuten huoltoano on täällä kertonut meille niistä mutseista, ne ei varmaan edes muista missä kämpässä ne aiemmin edes oli olleet. Kun olin ite töissä siinä firmassa josta sain potkut niin heräsin vasta 12 aikaan ja parikin kertaa huoltoukot oli käyneet säätämässä jotain. Tiskit tiskaamatta ja tietokoneen osia kaikkialla mutta mitä kävi? Ei mitään. Yhtenä kertana en ees huomannut että ne kävi kun nukuin, toisella kerralla avasin oven ja sanoin että meen takas viel nukkumaan nii älkää ihmetelkö. Kukaan ei julkisesti nöyryyttänyt mua ikinä, ja miksi olisi? Koska nukuin? Koska mun koti oli sotkuinen? Toki myönnän että mä en samanlailla tunne häpeää kuin monet muut täällä, en osaa samaistua kunnolla muihin ihmisiin mutta yritänkin nyt sanoa tän objektiivisesti eli mitä ne tosiasiat on. Kuten tuon sun paikkakuntasi kanssa niin ei kukaan tule sun ovelle paitsi orava (lohduttamaan) koska kukaan täällä ei oikeastaan halua tehdä sun elämästä yhtään vaikeampaa kun sulla tuntuu olevan niin vaikeeta olla jo valmiiksi. Pitää olla aikamoinen psykopaattinen sadisti jos saa siitä mitään irti että tekee sun elämästä vaikeampaa.
>>658735 Kyl mäki annan oikeat lukemat vesimittarista kun se nyt ei oo niin tärkeetä säästää sitä 1-2 euroa kuussa. Vaikka mä huijaan aina mä en aina huijaa.
>>658744 >Vaikka mä huijaan aina mä en aina huijaa Nyt oli kyllä aika Nykänen
(94.33 KB 1280x720 mio ridiculous.jpg)

>>658743 höböhöbö mitä tarkoitat noilla orava-jutuilla? :3
>>658723 hakukoneet ehdottavat useampaa striimisivua vaihtelevalla laillisuuden tasolla
(2.85 MB 200x234 1682380002337295.gif)

>>658746 Kunhan vain heitän vitsejä. Sun reaktiot on hauskoja muttet tunne pahoittavan mieltäsi oikeasti vaan ymmärrät ottaa huumorilla jos tulkitsen oikein.
Ois kyl sitä möyhyyki mutta en tiedä miten sen lähettäis orpoanolle. Pitäs olla jossain sairaan tiiviissä purkissa ja sit pitäs lähettääkki kans niin että jos joku poliisironi sen haistaa ne ei kato lähettäjän tiedoista että sehän on Antti Kaitainen joka sen lähetyksen maksoi. Ois nii paljon helpompaa jos orpoano vaan ottais ja läksis tänne PK-seudulle. Vois koittaa auttaa vaikka hommaamaan jonkun työnkin tai jotain, mutta samaan aikaan ahdistaa vähän jos joku on musta riippuvainen kun joskus ei jaksa tehdä mitää töitte jälkee ku olla kotona yksin.
>>658749 Sukkakaupoille joutuisit lähtemään vähän väliä.
(3.61 MB 640x640 217.gif)

>>658750 Saiskohan orpoanon haslaamaan myssyä niin sais ite isommat voitot...
>>658752 Siinä jos onnistut niin oot aika epeli kyllä. Eihän se edes uskalla olla kotona, kun joku huolto ukko tulee niin miten se mitään myyntihommia hoitais?
>>658754 Koulii siitä, siirtää asiakasosaamisensa kuin Valtteri Valkoinen kouli Jessestä matikankeittäjän.
Kaljuttakaa mut, oon laiska.
>>658754 C on eri kun se on sen koti, koti on kaikki kaikessa. Se että jossain PKS haslaa vähän kukkaa niin eihän kukaan muista edes sitä naamaa keltä osti jos itse kukka on hyvää. En oo ite haslannu mitään yksittäisiä säätöjä, silloin koronaa ennen ja sen aikana ostin viikonloppua varten pari-kolme grammaa ja osa niistä myyjistä oli ihan hyviä tyyppejä ja vaikkei meistä nyt tullut kavereita niin moni oli rentoja eikä mitään tuomitsevia kusipäitä. Tämmösten pehmeitten kanssa ei oo riskejä että tulee vastaan joku pirivieteri kun ne pirihommat on sen verran isomman rahan hommaa ettei ole paljoa kerrostumia näiden välillä. Mä en kyllä ite kestäis kovempien huumeiden maailmaa, ne on niin arvaamattomia jotka säätää jotain amfetamiinia, käsittääkseni moni noita ostava ostaa nykyään tutulta diileriltä eikä niitä vanhemman ajan sipulisäätöjä taida tapahtua enää. Se oli hyvää aikaa se 2015-2019 kun pystyi avaamaan torlaudan tai mitä niitä nyt oli sipulichaneja ja aina löyty joku myyjä eikä ikinä tarttenu sen pahemmin säätää. Kaikki meni vaikeaksi koronan jälkeen, mutta käsittääkseni pilveä silti voi ostaa suht kuumotusvapaasti.
>>658756 homaa skullshaver
>>658759 aseet heitämme roskiin :3
>>658759 Jännä, luulin ettet polta.
Huomenna työpaikan pikkujoulut. Menisköhän vaan heti nyhjöttämään johonkin nurkkapöytään vai näyttääköhän se liian vammaiselta jopa paskaläjälle? Pitäs sillai näkymättömästi kadota porukan sekaan ja mennä salavihkaa sinne nurkkapöytään tarkkailemaan menoa kunnes sitten lähtee kotiin kun "juhliminen" alkaa. Menen tuonne varmaan vain siksi että voin tarkoituksella vältellä kaikkia ja sitten olla että kukaan ei edes noteerannut minua yhyy ja voin sitten kieriä itsehalveksuntamaksimeissa jeejee!
>>658757 miks sä luulet että kaikki haluu asuu jossain pks missä on miljoona ihmistä?
>>658759 lähetä mulle rahaa niin lähetän sulle hyödyttömiä 5mg diapameja joista ei ole mitään hyötyä
>>658766 Ei mul oo rahaa
(95.60 KB 1366x768 yuuko tietää.jpg)

>>658765 ei anneta, et ammu :3
(88.91 KB 223x401 kuuma tanssi.png)

>>658763 pyydät jonkun hyvän kuumaan tanssiin ihan rohkeasti
(591.22 KB 1920x1080 1.jpg)

Koitan tehdä tonne kukkulalle linnotusten lisäks kunnollista kaavamaisempaa kaupunkia, mutta on kauheen vaikeeta, kun pitää koko ajan olla kaitsemassa noita ihmisiä ettei ne tee polkuja minne sattuu ja pilaa sitten suorien tonttien tekoa vinoilla risteilevillä poluilla.
>>658759 Ei kai nyt mihinkään pk-seudulle kannatakaan muuttaa kun siellä on pian suomalaiset vähemmistönä. Jos johonki muutat ni muuta johonkin muuhun isompaan kaupunkiin.
(1.63 MB 498x494 osaka turn.gif)

>>658773 en ole mikään sellainen. meidän piti myös jubailla sinun ja opon kesken mahdollisista opinnoista :3
(71.66 KB 735x531 capybasket.jpg)

>>658773 No jos et haluu mihinkään hirveen kauas muuttaa niin Oulu, Jyväskylä, Kuopio, Vaasa ja Seinäjoki lienee hyviä vaihtoehtoja. Ei se muuttaminenkaan kai niin vaikeeta ole. Ensin hankit vaan kämpän sieltä ja sit tilaat jonkun muuttofirman kuskaamaan sun kamat sinne.
>>658773 >Mihi mun sitte pitäs muuttaa? Jos se lumi haittaa niin varmaan johonkin rannikolle, missä leuto merituuli pitää pahimmat lumet poissa. Eihän se niitä elämän muita paskatuksia poista, mutta onpahan yksi vähemmän niin voit keskittyä tmop-kirjan kirjoittamiseen.
Shine on you, paska diamond... Olisinpa anofilosofi, debatus anos, ripuliton riimittelijä, hupaisa epähyypiö. Elämässä pärjää kaikki kenellä on edes jotain pieniä mielenkiinnon kohteita ja edes pieni mahdollisuus toteuttaa sitä intohimoaan. Oli se sitten rikostelut rikostelut vuoksi, suomenkielisen mangan välttely, pelaaminen, jokin. Ettei tarvi elää ilman uusia sukkia tai olla töissä koko iltaa ihan vapaaehtoisesti ilman palkkaa tehden parannuksia lavamerkintöihin joita kukaan muu ei oikeasti edes noteeraa niin ettei edes nyymäriin ehdi postaamaan. Pääsisipä hovimestari pois nyymäristä, huoltoanon iskisi joku hyvä kiva mutsi niin ettei tarvisi kärsiä, maissi-nikita saisi arjalaisen nuoren mutsiyden ja raitistuisi ja vompatti saisi rauhan, missä sitten viveltääkin. Ja jotain hyvää niille hyville postaajille joita en osaa tarkemmin profiloida.
>>658764 Orpoano on valittanut useaan otteeseen ettei tykkää asua pikkukylässä missä kaikki tuntee toisensa. PKS ei ole sitä ongelmaa. En mä usko että kaikki haluaa asua PKS.
>>658781 ei sitä varten nyt tarvitse pks-seudulle asti muuttaa.
>>658781 Siinä täytyy pitää orpofiltteri. Joo, en väheksy paskuusahdistusongelmia, mutta jos kaikki muukin on miten on niin todennäköisesti "kaikki tuntee toisensa" tarkoittaa paria sukulaista ja peruskoulun ajoilta paria juoppoa. Jos ihmiset yleensä ahdistaa niin isommassa kaupungissa sitten ahdistaa moninkertaisesti kun naapuritkin metelöi yhtälailla. Lumiaurakin kolaisi auton jumiin lumivallin taakse. Tietty kun on kaikki huonosti niin joku tuommoinen ajatuskin muutosta auttaa vaikka oikeasti sama meno jatkuisi.
>>658777 haluasin onanoida oravan onlyfansille
>>658783 jos on kasvanut sillä paikkakunnalla niin kouluajoilta varmaan tuntee aika paljon porukkaa. sitten jos pien paikkakunta ettei vaikka kovin montaa koulua niin varmaan usein ulos lähtiessä törmää tuttuihin ja puolituttuihin
>>658777 >eikai sossutkaan ees kustanna mitään tollasia ilmasiks Ei ja siks sun kannattaiskin hoitaa se muutto nyt kun sulla vielä on omaa rahaa millä voisit sen maksaa. Jos odotat että rahat loppuu ni sit oot jumissa siellä paskakylässä loppuikäs.
>>658787 Ite en, vaikka en paljoa isommassa kylässä asu.


Forms
Delete
Report
Quick Reply