/b/ - Arvaamaton

Harrastuksiini kuuluu juna-aikataulut ja OnlyFans

Index Catalog Archive Bottom Refresh
Mode: Reply
Nimi
Asetukset
Aihe
Viesti

Viestin enimmäispituus: 4096

Tiedosto

Tiedoston enimmäiskoko: rajaton

Saapuvan pyynnön enimmäiskoko: 10MB

Maksimi määrä tiedostoja: 5

Tuetut tiedostotyypit: txt, jpeg, jpg, bmp, gif, png, ogg, webm, mp4

E-mail
Salasana

(käytetään tiedostojen ja viestien poistamiseen)

Muut

Muista käyttäytyä -> säännöt

!BetaTesting! Bugeja, postauksien katoamisia yms. paskaa voi ilmetä.

(1.79 MB 389x292 nussimaan jee.gif)

Raportointilanka 290 Anonyymi 09.10.2025 (To) 19:27:09 No. 656613
>Tähän lankaan postataan kaikkea sellaista mitä tekisi mieli postata, mutta ei tiedä mihin eikä viitsi tehdä omaa lankaa sille. Edellinen: >>656262
>>656933 tai oma tekemä
(372.16 KB 646x634 asddsa.png)

>>656934 tääki on hyvä
>>656935 Ite kääntäisin toisinpäin mutta en ole kummoinenkaan voimistelija.
(4.21 KB 360x226 voimistelija.png)

>>656937 Käyttääkö toi sitte konetta varpaillaan?
>>656941 Se on kunnon luostarimanolomunkens sitten. Fyysisesti huippuunsa viritetty lihapulla ;_;
>>656916 Loppuun.
>>656943 minkä?
>>656944 Viimeisen
>>656945 minkä?
>>656946 Mammutin
Mitä housuilijat=?
(4.50 MB 480x270 popteamepic.gif)

>>656948 mulla ei ole sellaisia
(2.26 MB 498x206 vin.gif)

kaljuutinnn~ ♩ ♪ ♫
>>656944 Kaiken.
(464.06 KB 1920x1080 1.jpg)

(630.48 KB 1920x1080 2.jpg)

(537.77 KB 1920x1080 3.jpg)

(611.23 KB 1920x1080 4.jpg)

Karttanäkymä kylästä/kaupungista. Oon nyt saanut tota keskusta-aluetta alkuun. Rakensin sinne tommosen ison kirkonkin ja kaupungintalon viereen tommosen kauppahallin ja torin alkua. Laitoin myös lisää peltoa ja pientä maalaiskylää sinne ja kaivosaluekin laajeni vähän.
>>656959 Onko Suuri Keskuskatu ja Suurtori suunnitelmissa?
Oispa tunnelmainen kuva missä kuu nyymärin yllä. Tai edes kuva missä ano ja mutsi on kävelyllä, yhdessä, kuutamolla.
>>656960 Keskuskatuhan tossa jo menee suora tie koko keskustan läpi. Se nyt tietty ei oo kovin leveä, mutta eihän tässä oo mitään kärryjäkään kellään niin mitä niillä leveillä kaduilla tekee. Voishan tota kai vähän leventää viemällä tilaa noilta talojen tonteilta, mutta en mä tiedä onko siinä mitään järkeä. Torista nyt ainakin olis tarkotus tulla suurempi ja siitä suurempi osa tulee tohon kauppahallin tyhjän puolen ja kaivon väliseen alueeseen mikä näkyy kakkoskuvassa. Tohon kaupungintalon eteen olis tarkotus tehdä myös joku aukion tapanen ja kivetä se sit myös.
>>656961 Olisi edes tmoppaimet. Jos edes tmoppaimet.
>>656965 >Orpoanox täällä, toissa yönä mä sen tein. Kävin pienellä tutustumiskäynnillä junaraiteilla huhhelss Pitäskö sun vaikka pistää muistiin missä ne junaraiteet on, kokeilla muutoksia elämässä ja jos asiat on vielä pahemmin meet takas raiteille? Kuulostaa ettei sulla enää hirveästi ole alamäkeä jäljellä niin tossa kohtaa voit ajatella niin että jos ei koita, ei voita. Kyllähän säkin, kuten kaikki muut ihmiset, haluat voittaa. >Pitäskö tässä oikeasti olla johonki sossuun yhteydessä kaikki tuntuu nyt kaatuvan niskaan Mene nyt hyvä mies sinne, sä et oo tekemässä kellekkään itseäsi myöten mitään hyvää sillä että tuskailet kaiken kanssa itse kun meillä on verorahoin maksettu järjestelmä missä pyritään auttamaan ihmisiä kun ne on niin lopussa että pitää ettiä junaraiteita jotta voi jäädä junan alle tahallaan. Ehkä kerrot niille että sun tilanne on nyt niin paha ettei tästä selviä elossa. Ehkä meet osastolle, ehkä et. Suurin haaste sulle on varmaan se kun ne sossutantat vähän haastaa sua ja epäilee ja se riski päästä sellaiseen "no joo katellaan" lopputulokseen missä kukaan ei voita. Jos olisin sinä, olisin ehdoton loppuun asti, mä inttäisin vastaan niin pitkään kunnes saan tahtoni läpi. Se on harmi että sossut monesti on tollasia että ne pitää pakottaa auttamaan koska muuten ne laiskottelee.
(452.51 KB 500x488 mio papatus.gif)

>>656965 höpöhöpö hyvä ettet mene junan alle mutta kannattaa lopettaa ideoimiset heti paikalla eikä siitä sen ja suosittelisin edelleen että voitaisiin matalalla kynnyksellä jubailla sen opon kanssa nyymimiitissä jos haluat :3
>>656962 Enpäs taidakaan kivetä mitään. Tossa pelissä on näköjään toi kiveyshommeli vähän huono tällä hetkellä ja siihen menee ihan helvetin paljon työtä ja kiveä, kun niiden pitää kivetä sitä parin päivän välein uudelleen. Multa meni jo kaikki kivet kolmen pikku pätkän kiveämiseen enkä saa nostettua kiven tuotantoa suuremmaks juurikaan niin ei mitään toivoa saada isompia alueita kivetyksi.
>>656963 niitä ei pidä olla :3
>>656968 Mitä sä pelkäät että tapahtuu jos soitat sossuun ja pyydät apua? Kerro ihan suoraan.
>>656973 Miksi sua ahdistaa nukkuminen? Meet vaan nukkumaan ja nukahdat??
Sainpahan vihdoinkin tuon yhden sähköhomman valmiiksi. Sitäkin stressailin pari viikkoa, kun oli niin vaikeaa sekin. Asukkaan pasinkin kanssa sai vääntää, kun se halusi pölliä tikkaani käyttöönsä koko ajan. Lopulta se protestiksi varasti mun yhden kytkimen ohjeet ja vivelsi niiden kanssa karkuun. No ei siinä, en mä niitä enää tarvinnut. Nyt saa taas keskittyä normaaleihin huoltoano hommiin.
(2.92 MB 400x264 tomaattivaras.gif)

>>656976 Pasinoitamutsi vaan halusi että jahtaat sitä makuuhuoneeseen ja sitten se muuttuu ihmiseksi. Tikkailla piti muuttua ihmiseksi sopivalla korkeudella.............
>>656978 Aina saa olla varuillaan..
Ei paskata nyt just kovin paljoa. Se ei silti tarkoita että asiat olisi yhtään sen paremmin kuin ennen.
(1.89 MB 498x498 190.gif)

>>656974 En pysty nukahtamaan niin pyörin sängyssä. Toi on huono vertauskuva. Mä uskon että orpoano osaa kuitenkin puhua, kyse ei ole siitä etteikö se saisi sanottua sanaakaan (?). Mä en pysty nukkumaan -> pyörin sängyssä tuntikausia -> oon väsynyt ja on paska olo -> uni tulee vielä huonommin -> eksistentiaaliset pohdiskelut siitä etten tiedä mitä teen jos en enää ikinä saa unta -> syke nousee ja pahentaa ongelmaa. Orpoano soittaa sossuun -> ??? -> Sen tekee mieli tappaa ittensä. En mä tiedä, siksi mä kysyn siltä. Ehkä se pelkää että se änkyttää. Tai että ne nauraa sille. En mä voi tietää ellen kysy. En mä tiedä tuleeko sillekkin eksistentiaaliset pohdiskelut päälle ja se alkaa miettimään saako se elämässään yhtään sanaa enää ikinä sanottua...
(89.56 KB 220x146 172.gif)

(21.75 MB 8256x5504 DSC_5135.JPG)

Tän päivän pikku voitto: Auton ilmastointipaneelin taustavalot toimii taas. Tai on se aika iso voitto, se on harmittanut jo siitä asti kun ostin auton. En vaan viittinyt alkaa repimään sitä kappaleiksi. Lopulta se oli aika yksinkertaista, tossa cliossa koko keskikonsoli on vaan neljällä klipsillä kiinni eli koko paska lähtee irti repimällä ilman työkaluja. Mutta sitten piti kyllä vittuna ruuveja irrottaa kunnes tajusin miten toi ilmastointilaitteen paneeli irtoaa ja tunti siinä ähistessä varmaan meni mutta nyt on!!!!!! Sinne taakse tippui 4 pikku polttimoa ja yksi plektra. RIP. En ees vittu tajunnu ottaa kuvaa siitä, ihan sama. Otan josq.
>>656989 Pepsit ja muut kofeiinikusilitkut pois ja pois tietokoneelta reilusti ennen nukahtamista. Ja rötöstelyt kans pois niin helpottaa henkisestikin. Hammaspesu ois varmaan kans kova juttu eli iltabanaani kans mäkeen.
>>656990 Ne tippuneet romut aiheuttaa oikosulun tai jonkun mekaanisen jumin ja vähintäänkin poliisi saa niistä sormenjäljet myöhemmin kun auton seuraava omistaja tekee ilmoituksen kusetuksesta ja koko vyyhti selviää.
(101.95 KB 850x882 9wr2x.jpg)

Ihte taijan viikonloppuna ajella vanhemmille ja vaihtaa autoon talvirenkaat ku täällä tyrnävästä pohjoiseen näkyy olevan yöpakkasia luvattu.
>>656998 tiet sulaa aamuksi
>>656999 Aika psykedeelinen juttu.
>>657000 ei kun tosi juttu
>>657001 Onhan kaikin tavoin mahdotonta että tiet (oli ne sitten kävely-, auto- tai metsä/peltoteitä, fyysisesti sulaisivat ja siten muuttuisivat miksi tahansa vuorokauden ajaksi. Suosittelen teitä (siis te, ei tie, puhekielessä "sinua") lopettamaan sen p....n polttamisen.
(9.44 MB 640x640 135.gif)

>>656992 Jos en voi?
>>657002 en minä polta peukkua
>>657003 Yhtä helppoa kuin orpoanon sossuun soitto siis ;__;
>>656973 ne vittuilee
>>656998 tuleeko kitkat vai nastat?
(28.18 KB 720x315 W85_NSE.jpg)

>>657010 Tilasin just vanteet, nastat tulee olee.
(39.71 KB 250x351 sakurai maitreya.gif)

>>657015 höpöhöpö ysimillistä tai muitakaan pyssyjä ei käytetä ja olen valmistunut :3


Forms
Delete
Report
Quick Reply