/2014/ - 2014

Index Catalog Archive Bottom Refresh
Mode: Reply
Nimi
Asetukset
Aihe
Viesti

Viestin enimmäispituus: 4096

Tiedosto

Tiedoston enimmäiskoko: rajaton

Saapuvan pyynnön enimmäiskoko: 10MB

Maksimi määrä tiedostoja: 5

Tuetut tiedostotyypit: txt, jpeg, jpg, bmp, gif, png, ogg, webm, mp4

E-mail
Salasana

(käytetään tiedostojen ja viestien poistamiseen)

Muut

Muista käyttäytyä -> säännöt

!BetaTesting! Bugeja, postauksien katoamisia yms. paskaa voi ilmetä.

(71.28 KB 719x693 1398088200138.jpg)

Anonyymi 21.04.2014 (Ma) 13:50:00 No. 250
Voitaisko nuo "wanhahomot" laittaa johonkin tehovalvontaan, jotta nähdään tuleeko heiltä edes se satunnainen oocee mitä täällä näkee? Jos mitään ei kuulu niin heidäthän voi surutta bännätä niin monta kertaa kuin on tarvis etteivät jaksa enää kiertää bännejä pelkästään valittaakseen. Siellä on taas joku neuvomassa "pakottajamodeja" siitä että lauta on kuollut ja voidaan pelastaa vain bännäämällä kaikki mistä kyseinen idiootti ei pidä. Ironisesti laudalla olisi silloin paljon vähemmän sisältöä kuin nyt, mutta sehän ei menoa haittaa.
Teini-ikäisiä modeja ei kiinnosta koskaan varsinkaan jos toiminta osoittaisi heille selvästi sen että juuri he ovat syöpä ja paska. Lisäksi kukaan itseään kunnioittava ei-teini-ikäinen nyymi ei enää postaa NCn paskakiihdyttimeen. Nauttisit sinäkin NCn kuolemasta, se on parasta mitä lautascenelle on tapahtunut aikoihin. Ja tämä kehitys oli havaittavissa jo viime kesänä.
>>251
Case in point. Ihme ettei sentään väittänyt minun olevan mode.
>>250
>lauta on kuollut ja voidaan pelastaa vain bännäämällä kaikki mistä kyseinen idiootti ei pidä

Et ilmeisesti tajua mitä laudan kuolema tarkoittaa. NC on jo kuollut. Moderointipolitiikalla olisi voinut vaikuttaa postausten tasoon ja sitä kautta käyttäjäkunnan määrään vuosi sitten. Nyt NC on jo saavuttanut sen pisteen että 95% vanhoista käyttäjistä on kaikonnut kuselta haisevan paskan takia, eikä tunkio houkuta uusia nyymejä. Jäljellä on vain pahimmat pakottajat rinkirunkkaamassa keskenään.
>>253
>Jäljellä on vain pahimmat pakottajat rinkirunkkaamassa keskenään.
Sinäkin kaiketi olet yksi näistä?
>>253
>Et ilmeisesti tajua mitä laudan kuolema tarkoittaa.

Tiedän, sitä ettet sinä pidä siitä. Mutta vakavammin, jos on kuollut niin siinäpä on. En ole kai tarpeeksi kliinisesti masentunut etten jaksaisi tarvittaessa etsiä uutta päätoimista lautaa, kuten kunnon wanhahomon varmaan kuuluisi. Jotenkin näyttää siltä että sinä reagoit tähän kaikkein voimakkaimmin ja sinä et edes pidä koko laudasta.

Sun moderointipolitiikalla täällä olisi vain yksi sticky johon saa välillä parahtaa että haluaa tappaa itsensä. Jos ei kuulosta tarpeeksi masentuneelta niin saa bännit.

Hienoja lukuja muuten, ne ei taatusti ole perseestä revittyjä.
>>255
t. kitkerä mode
(46.28 KB 400x509 1398351725815.jpg)

>>253
>Moderointipolitiikalla olisi voinut vaikuttaa postausten tasoon
Ylin kakku. Sitäpaitsi tunkio on kasa uusiutuvaa materiaa.

Jos nyymichan on kerran kuollut niin ilolla sen ruhoa maadutan.
>>257
Maatunut ruho antaa ravinteikkaan pohjan uudelle kasvulle.
>>257
>Ylin kakku.

Nykypäivän jonnet ei tiedä että se on mahdollista mutta koska nykypäivän modet on niin normihomoja ettei efforttia kunnon moderointiin löydy, silloinhan asian eteen pitäisi nähdä vaivaa eikä modetunnuksiin riittäisi enää se että kuulut ylläpidon hiv-kerhoon.
>>259
Haluat siis naposteltavan takaisin.
(763.58 KB 300x170 1398393561879.gif)

>>259
Saman verran täällä valitetaan tuli banneja sitten päivässä yksi tai tusina.
>>261
Silloin kun täällä kävi muitakin kuin paskapostaavia jonneja niin jonnet olisi saanut helposti siirrettyä kokonaan ylilaudalle osoittamalla että postauksiin pitää panostaa. Modet olivat joutuneet bannimaan itsensä.
>>262
Jospa me pidetään nämä /b/:n eeppiset meemut poissa oikeista metalangoista, jooko?
>>263
20v mittarissa ei poista jonneutta. Ja edelleenkin NC kuolema olisi voitu välttää.
>>264
Zoneryko siellä taas kiukuttelee? Juo vähän enemmän niin ei kiukuta niin paljon.
>>265
Ulise modea tarkastamaan asian_laita niin voit keskittyä epäolennaisuuksien sijasta itse asiaan.. tosin en odota että kykenisit vasta-argumentaatioon.

Protip: en ole Zonery.

PS. Zonery oli oikeassa.
>>266
>asian_laita
Ai sä oletkin tuo idiootti. Sori, sekoitin sut Zoneryyn, kun olette molemmat niin samanlaisia.
Tarvii muistaa että zonery itse myönsi samahomoilleensa nyymichanissa sen alkuvaiheina jotta lauta näyttäisi aktiivisemmalta… luultavasti se paskapostaa itse puolet kaikesta paskasta.

Koska mihinkäs zonery autismistaan pääsisi.
(1.33 MB 640x360 1398453991195.gif)

Ilmeeni kun käväsen kerran päivässä bannimassa paskametailijat, ulisijat, ripuloijat sun muut perseilijät ja silti nämä jo bannatut pillunaamat tulevat uudelleen ja uudelleen banneja kiertämälläkin vaan ulisemaan samaa paskaa ajasta iäisyyteen..
>>272
Totuus: Et tee yhtään mitään.
(21.74 KB 289x203 1399396254649.jpg)

>>272
>modeilu on perseestä
Story of my life.
>>268
Hauskaa miten tällä laudalla kaikki on Zoneryn syytä vaikka myös kumppanimme Shepuz esimerkkinä samahomoili alussa Zoneryn kanssa.
>>290
Mut se voi vielä bannata meidät nii ei voida sanoo mitään.
Shepuz TAPA ITTES HOMO
Homoseksuaalisuuden pakotusta ja lisäksi kaikkia kakka ja perse juttuja jatkuvasti. Hei NCn pallopäät!? Läppä on jo kulunut. Rip NC.


Forms
Delete
Report
Quick Reply