/b/ - Arvaamaton

Harrastuksiini kuuluu juna-aikataulut ja OnlyFans

Index Catalog Archive Bottom Refresh
Mode: Reply
Nimi
Asetukset
Aihe
Viesti

Viestin enimmäispituus: 4096

Tiedosto

Tiedoston enimmäiskoko: rajaton

Saapuvan pyynnön enimmäiskoko: 10MB

Maksimi määrä tiedostoja: 5

Tuetut tiedostotyypit: txt, jpeg, jpg, bmp, gif, png, ogg, webm, mp4

E-mail
Salasana

(käytetään tiedostojen ja viestien poistamiseen)

Muut

Muista käyttäytyä -> säännöt

!BetaTesting! Bugeja, postauksien katoamisia yms. paskaa voi ilmetä.

(952.94 KB 341x250 jihuu saatana.gif)

Raportointilanka 155 Anonyymi 26.08.2023 (La) 21:47:15 No. 605274
>Tähän lankaan postataan kaikkea sellaista mitä tekisi mieli postata, mutta ei tiedä mihin eikä viitsi tehdä omaa lankaa sille. Edellinen: >>604925
No nyt on vauhdikas kuva hshs
>>605270 En oo normo niin en vietä.
yritin paskapostata nelkussa, mut siellä on niin syöpåänen kaptsa et ei pysty. peeteepeekii on vielä nurin niin ei voi lataa niitä vitun ruotsalaisia teinileffoja. vittu. nyt juon viinaa.
>>605279 mitä ihmettä sehän on aika helppo käptsä ja kun muutaman kerran tekee niin se päästää läpi kun vaan painaa nappia
>>605282 ihan yhtä paska se on joka kerta. ehkä sulla on joku guuglen paskaselain
>>605283 mulla on mozilla firefox adblockeilla yms. kyllä se mut ainakin tunnistaa IP-osoitteesta niin ettei tarvi koko päivää sitä täytellä
>>605284 jaa. itekkii käytän firefoxii, mut incognitossa, ehkä se on se
>>605279 Mikä ptp? Jos tarkoitat piratebayta niin kyllä toi mulla toiminu tänään normisti, hedmanin homojutkutorakoille vain terveisiä haha.
>>605286 passthepopcorn
>>605285 kyl incognitossa pitäis toimii sen ajan kun sama ikkuna auki
>>605288 en tiiä. kai ne vain vittuilee mulle
>>605289 Itekään en päästäis paskapostaajia ikinä läpi.
>>605291 öyh öyh! tuleeko bannit?
onkohan tässä nyymichanissa vielä se lista jossain mistä näkee annetut bannit. aikasemmassa versiossa sinne pääs jotenkin linkin kauttta mutta en tästä löydä
>>605293 minuakin kiinnostas
Olen ollut nyt kaksi viikkoa amiksessa klo 8-15. Kotiin kun saavun en ole lainkaan väsynyt, vaan jaksan hoitaa pyykit, ruuat, siivoamisen jne. Olenko normoutumassa? Pitäisikö tästä huolestua?
>>605295 Ei kannata huolestua. Elämään kun saa jotain rytmiä niin asiat selkiytyy ja helpottuu. Ei tietenkään kaikilla, mutta itteni esim. muutun laiskaksi paskaksi heti kun on lomaa töistä tms.
CUH-7200B on hiljaisempi samoilla (ei Pro-parannelluilla) peleillä kun se ennen slim-mallia julkaistu, jonka pääliosat on molemmat mattapintaista muovia.
Haluaisin ostaa Cotton Rebootin ja Rock'n'rollin/Fantasyn, mutta ne maksaa neljä kypää PS storessa. Sitä paitsi mulla on Cotton plösölle ja Cotton kakkonen SEGASATURNILLE.
>>605298 voin ostaa ne sulle synttärilajhaksi
>>605299 Odotellaan sitten puoli vuotta.
Tein sen taas, mutta nyt ei olla menossa hoitoon.
>>605302 Minkä teit
>>605303 Noista edellisistä pelipostauksista päätellen veikkaisin alkoholistianoa, veti kai megakännit taas.
>>605270 nukuin taas muhkujen ohi enkä ees heränny ajoissa jatkamaan BG3:a vuorokauden halvimmilla sähköillä :/ en tosin tiiä onko noi kuulamuhkut ees ni millasia moukarimuhkuihin verrattuna en oo koskaan tsekannu >>605260 ja täytyy lisätä näihin omiin horinoihin vielä, että io-techin foorumi on kans yks ihan toimiva aihtoehto kun kyseessä on ilmeisesti ihan "perus" (tieto)tekniikkaroina mistä haluaa eroon keräilytavaroiden sijaan, kai siellä periaatteessa voi jotain huonekalujakin koittaa kaupata/lahjoittaa (kauppa-alueelta löytyy "muut" missä näköjään juuri nytkin myydään mm. viskilaseja ja työpöytää) häntäkin on muuten vähän eeehh mut kylhän tää kelpais... ainakin jos ei ois lähetetty tänne houkuttelemaan minua zuckerbookin käyttäjäksi ja vaikka vois olla muhkumpikin >>605298 oon joskus varmaan 12v:nä nähny telkkarista kun jompi kumpi saturnin cotton arvostellaan (oisko ohjelma ollu game over) ja olin et huh hels sille keijukaisen kuvalle mikä tuli näkyviin joko peliä aloittaessa tai kun pääsee tason läpi (en muista kumpi) pääsispä runkkailemaan tolle, oli kyl aika pettymys sit lopulta vuosia (olisko ollut jopa vuosikymmen?) myöhemmin kun saturn-emulaattorit alko olemaan oikeasti toimiva juttu haha ;__;
https://youtu.be/9PuwkxgEHUM?t=222 https://youtu.be/PlfmYdK1dhE?t=358 jompi kumpi näistä se oli ja oon ihan täysin tai ainaki >=90% varma että oli oikeesti näytillä suomen telkkarissa, vaikka näemmä kumpaakaan peliä (Cotton 2 ja Cotton Boomerang) ei ole ilmeisesti julkaistu kuin Japanissa
Makkarakeittoprojekti suoritettu. Hyvin yksinkertainen ruoka mutta koska olen autisti, sain tuohonkin tuhrattua aikaa ja vaivaa ja siivottavaakin tuli paljon, tiskiä jne., koska käytin tuoreita aineksia enkä vain kaatanut pakastejuureksia suoraan kattilaan. Makkaraakin oli paljon. Ainakin liemi maistui ihan maistuvalta. Antaa nyt anovetäytyä tuolla kattilassa kannen alla aikansa niin raportoidaan siitä sitten.
(625.28 KB 1466x1622 hmm jee.jpg)

>>605323 Aikas hyvä. Paistelin makkaroita vähän pannulla ennen soppaan lisäämistä ja mausteeksi laitoin jotain chilicurrysettiä niin tuli aika hyvä potkukin itteni makuun. Ehkä turhaan lisäsin hieman suolaa makkaroihin paistamisvaiheessa. Mutta kyllä tätä kehtaisin tarjota nyymimiitissä.
>>605324 tykkään jos keitossa on herneidä
>>605295 mitä alaa opiskelet
innoittikohan venetsialaiset mutseja ajamaan pallirallia, saalistamaan neitsytmanoloita...
>>605327 Tästä kuva.
Kävin tänään suihkussa ensimmäistä kertaa kahteen viikkoon.
>>605334 Anteeksi, kun nimitin haisuliksi.
>>605336 Et saa anteeksi.
>>605340 annan anteeksi puolestasi
>>605341 Itekin annan, hähää
(202.47 KB 524x293 kanttori.png)

Anna anteeksi, pese puhtaaksi, tee uudeksi kokonaan. Minä tahdon kuunnella ääntäsi, se kutsuu seuraamaan.
>>605341 >>605343 Ei ole sama asia.
>>605345 se on ihan hyvä kuitenki
Paskattaa niin vitusti mennä huomenna töihin. Paskattaa vittu olla niin normaali normohomo että paskattaa. Töistäkin taitaa tulla lomautuslappu puolen vuoden sisällä, vaikka epäilen jo että nyt irtisanotaan porukkaa. Kyllä on perseestä mennä sinne taas puuhastelemaan tyhjänpäiväistä paskaa ja olemaan sosiaalinen työkaverien kesken, kun tietää jo nyt mitä on luvassa. Pitänee hommata toinen paikka, tai komeroita taas siihen ihanaan pilven käryiseen eskapismilimboon koneen äärelle.
>>605350 >tai komeroita taas siihen ihanaan pilven käryiseen eskapismilimboon koneen äärelle. wisdom
>>605350 Itellä tuli kai joku divine interventioone kotona koneiluun kun selkä kipeytyy koneella istumisesta. Pitää tehä jotain muuta. Itteni en vielä saanut lomautuslappua eikä paskata mennä töihin mutta paskattaa oma paskuus. Mutta enpähän ainakaan imeskele ganjabista hahs
>>605304 Oikein profiloitu, mutta oli ihan sopivat kännit ja jaksoin pelatakin noin kolme tuntia. Jätin kämppään vain känniin tarvittavan määrän alkoholia ja vein loput häkkivarastoon. Noinkin pieni hidaste auttaa ettei ota lisää ja varsinkaan enää seuraavana päivänä, koska kyllähän aamulla ensimmäinen ajatus taaskin oli, että nyt voisi ottaa lisää, mutta en kyllä jaksa varastoon mennä. Tulihan siitä harmitus silti, että vain nelisen viikkoa jaksoin olla juomatta katkoreissun jälkeen. Sekin harmittaa kun tietää ettei se juominen aina onnistu kuten nyt eli että ei juo itseään tajuttomaksi ja jatka juomista herättyään. Jossain kohden se tapahtuu, se on selvä. Mutta mitäpä sitä itsesäälissä rypemään, tällaista tämä nyt on. Kävin tänään jopa kaksi kertaa kävelemässä ja tein ruokaa, joten ei kai tämäkään päivä täysin hukkaan mennyt.
>>605350 paskattaa mennä töihin mutta paskattaa myös mahdollinen lomautus? toi on kyl juttu et eniten ottaa päähän se sosialisointi. ei töiden tekemisessä sinällään mitään vikaa ole mut ne ihmiset
>>605354 Ohan noita töitä, jotka ei vaadi välttämättä juurikaan ihmiskontaktia.
>>605355 aika vähän sellasia töitä on. ja ylensä ne vaatii jotain erikoisosaamista.
>>605356 Kannattaa hankkia sellasta sitten.
>>605358 Että pääsee sellaseen työhön.
>>605359 ei oo mitään alaa mikä motivois niin paljon että viittis opetella.
>>605360 Oppisopimuksella niiin ei ole opiskeluakaan juuri mitään. Metsäkoneukoksi, niin voit viettää päivät yksin korvessa tai arkistosiivoojaksi tai jotain. Koodiapinaksi johonkin missä voi olla etänä ja teet niin kuin se Siemensin tyyppi, joka ulkoisti työnsä.
>>605361 Oon hakenukki arkistosiivoojaks ei sinne oo mitään jakoja päästä. Kaikkiin muihin pääsy vaatii ainakin jonkinlaista osaamista tai mielenkiintoa oppia
Uusi huomenta, nyt töistä lortilta.
niin ja voiko oppisopimuksiinkaan vaan "mennä" tuosta vaan, jos pystyisi niin luulisi sen olevan suositumpaa. en sano ettei kannata yrittää jos kiinnostaa
Arkistosiivoojan työ kuulastaa lupaavalle. Saa anoilla rauhassa jossain pimeässä arkistossa. Välillä joku hyvä kirjanpito- tai tutkijamutsi eksyy paikalle viemään tai hakemaan jotain tosi tärkeää paperia.
ollapa arkistoijja, mutta se onkin sitten jo eri homma
haluaisin lopettaa pornon katsomisen mutta se ei oikein onnistu jos sitä on tapittanut 13 vuotiaasta saakka. kiitos vitusti internet
>>605371 itse en
>>605368 Miten muka ano voi siivota mitään kun ei pysty siivoamaan omaa komeroaankaan. Kohta olisi kaikki tärkeät mapit ja muut masennuskasoina lattialla. >>605371 Oot vaan katsomatta.
>>605373 miten?
>>605374 Asennat ittelles lapsilukon
haha vittu polkupyörä pöllitty pihasta onneks ei ollu mikään kovin uus ja oli huollon tarpeessakin, en itte tänä vuonna ees käyttänyt, piti hakea se jossain välissä sisään mutten jaksanut, olis ilmeisesti kannattanut
>>605378 Itelläkin jokin aika sitten. Ostin torista kolmella kympillä toisen.
>>605379 Voitko vastata >>605259
Lattia alkaa olemaan kylmä. Piti ihan kaivaa villasukat ja pistää jalkaan.
(322.43 KB 602x570 captured japanese bicycle.png)

ihteltä ei oo pöllitty pyöriä pitkään aikaan kun aloin kahlittemaan ne ketjulla kiinni ties mihin aitoihin, mattotelineisiin ja isänmaan petäjiin, riippuen vähän missä liikkuu. haha
>>605380 En tykkää ite myydä tavaraa netissä, mutta torista oon ostanu, niin kai siellä voi ihan hyvin myydä.
>>605377 mutta ite laittaman lukon voi ohittaa helposti >>605381 olitko haudannut ne metsään vai louhitko villasukkakaivoksesta?
>>605383 Joo mut miten se yhteydenpito toimii esim. kun ostit pyöräsi sieltä. Ja miten maksoit jne.
>>605385 Vaatekaapista, sukkaosaston takaosiosta, kaivoin.
>>605386 Erinyymi tässä, kerran ostanut tori.fistä tavaran. Siellä on ihan niiden webbisivulla toimiva viestisysteemi eli ei tarvitse siihen mitään ulkopuolista softaa. Itse maksoin ihan käteisellä. Käytännössä siis ensin viestiteltiin myyjän kanssa tori.fin viesteillä että mistä ja milloin voin tulla tavaran hakemaan. Myyjä antoi myös puhelinnumeronsa. Sovittuna aikana sitten menin kerrostalon alaovelle ja soitin myyjälle, myyjä tuli alas tavaran kanssa ja katselin pintapuolisesti että on sitä mitä luvattiinkin. Sitten vain setelit myyjän käteen ja kiitos ja hei. Itsekin tuota etukäteen vähän stressasin mutta ihan kivuttomasti se sujui. Ainakin kun oli ihan täyspäinen myyjä.
>>605388 Kiitos. Täällä perä-tyrnävällä ei tosin taida näiden myynnit välttämättä hoitua naamatusten niin pitää lähettää paketissa. Nyt ei paskata niin paljoa osto- ja myyntihommat.
>>605386 Sivuston viestisysteemillä hoitui kommunikaatio. Rahat pistänyt tilisiirrolla tai käteisellä jos mennyt itse hakeen.
>>605390 Kiitos. Katselin jo pippeli pystyssä kaikkea paskaa mitä täälläpäin on myytävänä ja sitä mitä kuvittelinkin, lastenvaatteita sun muuta antimanolokamaa ilman minkäänlaisia kunnon autismintäytteisiä selostuksia. Sitten jos uskallan myydä niin laitan 10 kuvaa ja 50 riviä tekstiä.
>>605391 Se on oikein.
>>605392 Ai se että manolopili on pystyssä?
>>605393 ei nyt liioitella, enin mitä voidaan odottaa on ettei se osoita suoraan alas
Valmistin anomössöä ja hahatin keskimälleni sanonnalle (vai anonnalle): TMOPpia ikä kaikki.
>>605395 Mitä raaka-aineita anomössö sisältää ja millä tavalla se on valmistettu?
Maanantain kysymyspöräys: 1. Iron Maiden vai Judas Priest 2. Black Sabbath vai Deep Purple 3. Kehari vai Seksivammainen? Ittelni judas priest koska on vitun kova ja tuotanto on paljon monipuolisempaa, paskojakin piisejä ja levyjä on paljon (eikä kk downingin lähdön jälkeinen ei jaksa enää kiinnostaa jostai syystä) mutta iron maidenilla on paaljon enemmän niitä turhanpäiväisiä paskebiisejä missä hoilataan samaa lausetta koko biisin ajan. Black Sabbath on hevinpi, purplen tuotanto on kovin epätasaista ja sabbathilta löytyy tosiaan laulajavaihdostenkin takia paaaljon enemmän kaikenlaista. Varmaan purplessa on taitavampia ukkoja jne. mutta ei ne pelkät 70-luvun lallatukset pysty ihmeisiin. Viimeinen on vitun paha, ei helvetti. Molemmat paskattaa ylettömästi mutta kai se kehari pitää valita kun olen itsekin melko kehitysvammainen paskaläjä, haha, vaikka kysymyksessä meinataankin semmoista paskapostaavaa foorumikeharia enemmänkin.
>>605397 1 juuda 2 sabba 3 sexwham
(475.98 KB 300x300 essex brick.gif)

>>605397 ihte en oo mikkää rokki-jonne niin ihan sama viimeseen kehari
>>605399 Taidat olla kehari-jonne ;_;
>>605373 poistin kaikki pornot kovoilta ja ylikirjoitin vielä päälle ettei voi palauttaa. nyt alkaa uusi sivu elämän kirjassani
>>605401 Hieno homma vaikka ite en ymmärräkään ammattirunkkarihommia, itelle riittää yksi runkku viikkoon, mutta toivotan kuitenkin onnistumista seksivammailun vähentämisprojektiin.
>>605401 itekki tein ton joskus ja hitto että kadutti. oon joskus tuntikaupalla kalastellu netistä niitä kadonneita pätkiä
>>605401 oon itte harkinnu tätä usein mutta en oo vielä toteuttanu kun eipä sitä tyty ydeä joka tapauksessa ole eikä tule kun pitäs olla semmone nuorena yksin jääny jne. eikä tuommosia oo ees olemassa tai ainakin mahdotonta löytää kun mistä edes etsisi. teoriassa kaiken runkkailuun kuluvan ajan voisi varmasti käyttää paremminkin ja liika runkkailu taitaa ihan oikeasti eikä vain kaiken maailman intternettipersujen huuhaajutuissa tehdä vähän väsyneeksi ja laiskaksi (siis vielä enemmän kuin mitä olen joka tapauksessa) mutta käytännössä en kuitenkaan joka tapauksessa tulisi koskaan tekemään mitään oikeasti kehittävää tai hyödyllistä haha ;__;
>>605400 paskaa oon ny ainakin haha
>>605404 itteä alkanu kyllästyttämään tuo turbalammas ajatusmaailma että kaikki aika pitäs aina käyttää mahdollisimman hyvin. mitä se sitten tarkottaakaan. jos pornon kattomisesta tulee ittelle hyvä mieli niin se on ihan hyvin käytettyä aikaa.
>>605406 Ite en ota kantaa ajan järjelliseen käyttämiseen koska itellä menee kaikenmaailman haahuiluun ja nysväämiseen aikaa ihan yrittämättäkin. Mutta jostain syystä tuo hedonismi paskattaa. Siis tämä "jos et jaksa siivota niin syö suklaata jos siitä vaan tulee sinulle hyvä mieli"-paske. Olen kai niin luostarin spartalainen että ei vaan kehtaa nautiskella kokoajan. Oikeastaan en edes omasta mielestäni nautiskele, ymmärrän nautiskelun just sellaiseksi herkutteluksi, syöpöttelyksi tai jossain hemmotteluhoidoissa käymiseksi mitä mutsit harrastaa. Kotona koneella eskapismipelaaminen ei mene mielestäni enää nautiskeluksi mutta kai se sitä tässä tapauksessa kuitenkin on. Runkkaaminenkin on lähinnä ihan jees runkkaustarpeen poistamista eikä mitään tuntien seksivammasessioita. Nukkumaankaan en pysty liikaa. En oikein tiedä miten arvotan mitäkin tekemistä. Ehkä minulla vaan on lestageenit. Tai narsismi kun tunnen kuitenkin jonkunlaista mielihyvää siitä että hauiksissa erottuu lepotilassakin jo verisuonet vaikka olenkin heikko paska enkä erityisesti nauti salilla käymisestä. Eihän siitä salihommastakaan minulle välitöntä hyötyä ole kun olen silti henkisesti paskaa enkä saa hyvää mutsia ikinä, mutta ehkä sitten eläkeläisenä voin tuumata että 60+ vuotta harmaata kärsimystä johti siihen etten ainakaan ole fyysisesti rappiolla oleva huohottava läski joka ei pääse rappusiakaan ylös. Vaikka eihän se niin yksinkertaista ole...
Ahdisti työasiat niin pahasti että sorruin hakemaan roskaruokaa mäkkäristä. Vittu. En tiiä pitäskö jättää vaan nää hommat.
>>605396 googlasin kolmella kaapista löytyneellä ainesosalla ja tää tuli ekana vastaan: http://kipparinmorsian.blogspot.com/2012/11/kikherne-papupata_4.html Persiljaa en jaksanut käydä ostamassa ja olen niitä vamma-anoja jotka maistaa korianterin saippuana. Moi profiloijanyymille.
Tein tori.fi tunnukset ja laitoinkin jo viestiä yhteen ostoilmoitukseen, saa nähdä mitä se vastaa. Sen myynnissä olevien tavaroiden perusteella se on kyllä joku 90-luvulle jämähtänyt markettikumisaapasukkeli. Saas nähdä kelpaako sille tarjoamani hintapyyntö sitten kun jaksan sellaisen keksiä. Varmasti alkaa kauhea tinkiminen ja sitten saan lopulta vaan jotain negatiivista palautetta (?) ja maineeni on mennyt ja joudun tekemään ti:it
>>605409 Eihän tuo ole kunnon anomössöä, vaikuttaa liian terveelliseltä, haha, hemmetin saippuasuu-manolo.
>>605408 otikko royaaale with cheees?
(1.43 MB 332x332 fat.gif)

>>605413 No joo siis Suomessahan toi on quarter pounder nimellä ja otin tupla QP:n ja nugetteja.
>>605407 niin tää on vähän tämmöstä. siivoamisestakin tulee lopulta ihan hyvä mieli niin kaikki tuo siihen tavalla tai toisella palautuu. pornookin on monenlaista toisesta tulee jälkikäteen ikävä olo toisesta jää ihan kiva fiilis
>>605415 Ni. Ehkä en osaa lukea tunteitani. Siivouksen jälkeen on joo joku siisteydestä tykkäämisen tunne, en osaa tunnistaa sitä erityisen hyväksi fiilikseksi. Jos oikein miettii niin ehkä hyvä fiilis on kun näkee korkeita mäntyjä hehkumassa iltapäiväauringossa jne. eli ylös ulos ja lenkille vaan saatana..
>>605416 ihan mukava kyl kun tulee syksy. vois vaik laittaa termariin kahvia tai teetä ja käydä vaan metässä käppäilemässä. tai sitten kaljaa mukaan mut sit on äkkiä vaan kännissä eikä tajua enää ruskasta mitään
>>605417 Keksein muitakin juttuja mistä tulee "hyvä fiilis" ja se on kun hyvät manolot postaa ahkerasti hyviä raportteja tekemisistään ja niitä voi kommentoida jne. Inb4 yhyy normosometus.
(86.11 KB 640x480 fnoir_zhei2_1.jpg)

(221.82 KB 640x480 1120450627410.jpg)

>>605406 niin, no siis ei sitä aikaa tarvitse pyrkiä käyttämään "hyvin" siksi että muut kehottavat tekemään niin (kehottavatko edes? ei minulle ole ainakaan kukaan sanonut mitään pitkään aikaan), vaan ihan siksi, kun (jos) ihan itsestä tuntuu siltä että jotain tarttis tehdä. nihilismi on aina maistunut minulle (no ehkä joskus ihan pikkulapsena ei vielä), maistuu edelleenkin, ja tulee mitä todennäköisimmin tulee aina maistumaan koska mitä helvetin merkitystä millään muka oikeasti lopulta on? eikö tiedekin sano sellaista, että koko universumi tulee joka tapauksessa tuhotumaan lopulta? vaikkei millään, jos objektiivisesti arvioidaan, oikeasti olekaan mitään merkitystä, olen kuitenkin sen verran narsistinen että ihan oikeasti (en koe että tätä ajatusta olisi päähäni ympäröivä yhteiskunta tai esimerkiksi vanhempani istuttaneet) tahtoisin mm. julkaista jotakin mikä ehkä saisi jopa huomiota osakseen ennen kuin kuolen, mitä todennäköisimmin (elleivät kokoomus+persut nyt oikeasti saa aikaiseksi ottaa ihan kaikkia tukia pois tai saman tien pistää arbeitsscheu hikkyjä leirille haha) itse itseni tavalla tai toisella hengiltä järjestämällä. se itsarikirja nyt valitettavsti vain ei valmistu runkkumatskuja selaillen ja munaa kädellä vemputtaen, videopelejä pelaten ja suklaata syöden. ei se tosin tahdo valmistua tai edes päästä kunnolla aluilleen muutenkaan... on minulla toki käynyt usein myös mielessä että mitä jos vain luovuttaisi, mitä jos vain suosiolla hyväksisi sen, että oon niin paskaa etten tule ikinä saamaan mitään tuollaista aikaiseksi, mutta jos sen teen, niin sitten sitä itsarikirjaa ei ainakaan ikinä ole tulossa. oon tuota runkkumatskujen lopullista hävittämistä mm. siksikin harkinnut, että jos kerran oon olevinani huoraus- ja voimaantumisvastainen, niin hittooks sit runkkailen kaiken maailman hutsuille, vaikka matskut olisikin hommattu maksamatta niille hutsuille. toki piirretyt nyt ovat asia erikseen, mutta ei niille tämän ikäisenä kovin usein edes oikeasti jaksakaan runkkailla, vaikka varmaan jossakin japanissa kunnon otakut tumputtelevat ihan iloisesti jatkuvasti menemään niille piirretyilleen vielä 50-vuotiainakin haha. kestipä vastata ku kaivelin arkistoista vanhoja paskaresokuvia tähän hahas >>605411 joko tuolla torissa on joku palautesysteemi? ainakin ennen se oli hieman kusetussivusto vrt. huuto.net, ja io-techissäkin on aina voinut vähän katsella keneltä ostaa. tietty jos on itse myyjä ja ottaa maksun vain käteisellä tai tilisiirrolla ja löytää ostajan joka on valmis maksamaan itseä miellyttävän hinnan kusetusriskistä huolimatta niin ei kait siinä.
>>605418 miettiny itekki joskus et hommais uuden puhelimen vaan sen vuoks että sais kameran jolla raportoida. mut ei saa aikaseks
>>605326 Liiketoiminnan perustutkinto eli: merkonomi Onneksi olen aikuisryhmässä, nuorisopuolella on tähän mennessä jo ollut yksi tappelu ja vessat on aina välitunneilla vallattu hengailu- ja vapemestoiks. Kiva siinä käydä sitten kusella yleisön edessä. >>605296 Kunhan se pohjanyymeys ei unohdu ja katoa. Hyh hels joku täysnormolaiffi.
>>605421 entäs käytetty digikamera? tarpeeks hyviä lienee myynnissä roposilla
>>605423 oli joskus digikamera mut se hajos parin vuoden käytön jälkeen ni jääny vähän ikävä maku niihin vehkeisii
>>605424 no joo, ne voi kai olla vähä sellasia. osaatko sanoa miksi meni riggi?
>>605425 pitkä aika sitten. oiskohan se zoomi menny jotenki rikki että ku yritti käyttää ni se vaan jäi veivaamaan ees taas tms
>>605420 jäi vaivaamaan sen verran paljon etten saanut unta kuinka unohdin tuosta muutamia yksityiskohtia taas vaihteeksi joten korjataas: >elleivät kokoomus+persut nyt oikeasti saa aikaiseksi ottaa ihan kaikkia tukia pois tai saman tien pistää arbeitsscheu hikkyjä leirille haha WW3 tietenkin myös yksi vaihtoehto. Ja koska tilille tuli se perintö, pystyisin suunnilleen reilun vuoden elämään nykyisellä kustannustasolla vaikka kaikki tuet otettaisiin pois. Siinä ajassa varmasti ehtisi yhden itsarikirjan saada valmiiksi ainakin jos olisi jo tukien lähtiessä hyvin valmistautunut. >se itsarikirja nyt valitettavsti vain ei valmistu runkkumatskuja selaillen ja munaa kädellä vemputtaen, videopelejä pelaten ja suklaata syöden ...tai päihteitä kiskoen, tosin eivätpä ne nykyään ole siihen malliin enää maistuneetkaan kuin joskus ennen, enkä ole koskaan ollutkaan mikään kunnon turbonibu. Pilvi ja psykedeelit tuovat hyvin kaikenlaisia ajatuksia mieleen, ja piri- tai etanolipäissään saattaa saada asioita aikaiseksi paremmin kuin selvin päin, mutta eipä mikään kirja itseään kirjoita vain kamaa kiskoen valitettavasti. ;__; nyt ehkä saan unta haha
Huomenta, aamulortilta. Itse en harrasta nihilismiä omissa tekemisissäni, monessa muussa kyllä. Politiikan, yhteiskunnan ym. osalta olen täysnihilisti varsinkin kun tuntuu että ne eivät kosketa minua millään tavalla vaikka töissä käynkin ja nytkin rakennusalan lama vaikuttaa voimakkaasti. Asuntolainaakin on vielä hieman mutta en ole kiinnostunut korko- ym. paskeista pätkän vertaa. Vellon vain omassa paskuudessani mutta en hetkeäkään ajattele että sillä ei olisi mitään väliä, että tuho tulee kuitenkin. En koe elämääni millään tavalla tärkeäksi, mutta en suostu anoutumaan ja olemaan kärsimättä, rapautuen henkisesti ja fyysisesti, voisi sanoa että se on ainoa asia elämässäni millä on väliä, taistelu paskuutta vastaan, haha
>>605397 juuttaan näkönen, en osaa päättää, kehari.
>>605430 Sen verran voin kertoa juuttaksesta notta kävin 2005 katsomassa niitä keikalla. En muista hirveästi. Oli hirveästi porukkaa ja se häiritsi. Ostin sieltä paidan joka on saattaa olla vielä jossain tallessa. Koulussa joku ylmpien luokkien kovistä jätkistä muisti aina sanoa sen nähdessä että niitten laulaja on homo.
>>605431 Itekin oon nähnyt kaksi kertaa aikoinaan. Toinen oli sitä jäähyväiskiertuetta ja siitäkin on jo sata vuotta ja vielä riehuvat, hshs, eka oli nostradamuksen kiertue muistaaxein. Toisella taisi olla jo se kopio ukko Downingin tilalla.
>>605432 Itte. Kävin silloin kun legendaarinen kokoonpano teki paluun. Muistan kun radio cityn aamuradion juontaja oli joskus muinoin luvannut kaljuuttaa jos tekevät paluun. Se joutui sitten leikkaamaan tukan pois. Kävitkö kattomassa silloin kun Tiptonilla oli jo parkinssonin tauti? Kuulema sen takia ottia Tipton kopion mukaan. Tiptoni saatta kuulema edelleen käydä lavalla jos hyvässä kunnossa.
>>605433 Pitää korjata että ei ollut legandaarisen kokoonpanon vaan Halfordin paluu silloin 2005. Mitään legendaarista kokoonpanoa ei taida olla kun vaihtelivat rumpaleita koko ajan joskus 70-luvulla.
>>605433 Ei ollut parkensons projektia vielä silloin. >>605434 Itestä se oli hyvä missä oli se joku rumpali minkä nimeä en muista. Les binks.
vois kattoa team ahmaa
(44.27 KB 390x105 hygge home.png)

hmm, ei kiitos haha
>>605441 >hygge minimalist Ai oksensi tosi vähän suuhunsa, haha
>>605442 ite aattelin että se hyggeilee, ellei jopa öennä ympäri kämppää
>>605441 Jotain alkoholisti anoksen sistusus reseptejä. Vedetään viinaa ja hyggeillään ympäri kämppää niin tulee kodikas ja oman tekemisen jälki.
Kaljaa ja lonkeroa taas: haettu. Tänään: ryypätään. Syy: haluan kuolla. Terveisin: orpo alkkis pohjois-pohjanmaan perukoilta.
>>605451 Mietein tässä just että oletko jo kuollut. Mitäs naapurissa?
>>605453 Ollu kyllä mukavan rauhallista mutta ei tuolla ole enää väliä kun mun psyyke on joka tapauksessa raiskattu tässä osotteessa. Joku normo ukko tonne on muuttanut, en oo ees kehannut vilkastakaan sitä päin kun pari kertaa sen nähny tossa pihalla niin vitunmoinen häpeä ja morkkis vieläkin mutta mitä väliä? No ei varmaan mitään. On täällä ainakin rauhallisempaa mitä ku se lortto muutti tuonne, olin taas oikeassa siinä että se ryskäs jatkuvasti eikä se vaan ollu mun omaa psykoosia, vittu mä olin TAAS oikeassa!!!!! Vittu että tollaset teinihuorat ovat paskimpia mahdollisia naapureita. Voi vittu, että, mä, VIHAAN NAISIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
>>605454 oot sinäkin kyllä ku yks 2020-luvun kummeli hahmo
itennikkii heräsin naapurin paukkeeseen. ei kai oo oikeutta valittaa mitäs nukun päivällä. en silti ymmärrä miks pitää tömistellä ilman mitään ilmeistä syytä tolla tavalla. eri asia jos kuuluis jotain siivoomisen ääniä ees. tuntuu puhtaalta kiusanteolta
(173.59 KB 865x486 kale.jpg)

>>605455 Ai kun ihmisellä on päässä vikaa ns vitusti, on syrjäytynyt yksin koneella monta vuotta juopotellen ja on itsemurhan partaalla niin on kummelihahmo? Aasia kunnossa.
Kaikenmaailman kummeli anoksia ollaan kaikki ;_;
>>605457 no eikös ne monet vähän semmosia oo
Tori.fi ukkeli vastasi viestiini mutta en saatana kyllä kirjaudu puhelimella tuonne katsomaan enkä varsinkaan lataa tori-sovellusta, hyi. En ole luddiitti anos mutta periaatteesta mitä vähemmän shittiä puhelimessa, sitä parempi. Jos tuote maksaa nyt uutena ~70€ ja ite maksoin aikoinaan 55€ niin heitin hintapyynnöksi 45€ koska tavara on yhä uudenkarhea ja ukkeli ei tietenkään tiedä millä hintaa ostin. Jännityksellä odotamme huomiseen iltaan. Ehkä olen paska hinnoittelija, mutta paskaa myt ainakin, hähää
>>605460 ai en tiedä vai?
>>605461 siltä se vaikuttaa. miten puolustaudut?
VIttu kun romahdin pahasti ja oon syöny paska höttöä taas. Vittu olo taas sen mukainen, ei tästä tuu hyvä olo kuin hetkeksi, muuten olo on huono. Sentään kävin salilla mutta huomisesta alkaen vitutti sit tai ei, mä EN voi enää palata syömään paskaruokaa. Nukun kanssa huonosti ja varmaan oon taas uneton tänäkin yönä. Vittu kun tuntuu olevan niin vaikeeta. En saa töissä mitään aikaan kun kiinnostaa tasan 404 noi hommat, asiakkaat vinkuu pomon päätöksistä ja se vaan tekee päätöksiä ilman että miettii sen suuremmin vittuuntuuko ihmiset siitä vai ei. Painaa vaan menemään. Kiistatilanteissa mä olen ristitulessa siinä välissä mutta en voi sanoa mitään mihinkään. En tiedä pitäskö mun mennä työterveyteen ja sanoa että nyt on niin paha olla etten pysty menemään töihin. Jos ne tietäis töissä että mä en tee koko päivänä yhtään mitään siellä... Tekemistä on mut ei tarmoa, kun ne pääsääntöiset tehtävät vituttaa mua. Sen takia oon kääntynyt taas pelien turvaan ja roskaruuan turvaan. Meen aina tohon loukkuun kun asiat alkaa masentamaan niin paljon että kaikki alkaa tuntumaan yhdentekevältä ja ei jaksa enää välittää. Harmi että oon liian vanha opiskelemaan. Jos lähtisin jotain tutkintoa jahtaamaan nyt olisin valmis vasta 40-vuotiaana ja onhan siitäkin ikävä kyllä vielä matkaa hautaan mutta pelkään ettei mikään tutkinto mua korjaa. Just nyt voisin kuolla johonkin vitun poloniumiin.
>>605451 kuolemanhalut ei kannata kun tulee surusurriksi :3 >>605465 ei mitään polonumi-kuolemia :3
>>605465 Itse käännyn alkoholin turviin tai siis turvattomuuteen ja lopulta kuolemaan.
>>605467 Ja sama tilanne minullakin työn suhteen, mutta se on sen verran paskahommaa ettei pysty jättämään tekemättä ilman, että sanomista ei tulisi noin kahden tunnin viiveellä. Lisäksi olen joka tapauksessa luovuttanut.
>>605467 väkijuomat heitetään roskiin ja käännyt nyymimiitin turviin :3
Olenkohan saatanan helvetti saanut sieltä juoppokuivaamosta jonkun ihotaudin, kun on ollut naaman iho aivan paskana siitä lähtien. Siis huono iho (akne 12-vuotiaasta lähtien, joka edelleen jatkuu jossain määrin) on muutenkin, mutta nyt tuntuu posket, nenänpää ja otsa ihan syyhysiltä, ovat kuivia ja hilseilevät tai siis iho kuoriutuu. Voi tietysti olla ihosyöpä, melanooma tjsp., mutta ei haittaa, koska en enää vastustele.
>>605471 Kutiavat siis ihan hitosti ja jatkuvasti tekisi mieli raapia niin vimmatusti.
>>605472 Ei jumminjammi, kun en osaa nyt iltavuoron jälkeen taaskaan rauhoittua, kun tuli paskahommaa väännettyä sellaiseen tahtiin, että köyhät alta pois (huom. tuntipalkalla). Hyvää yö
>>605465 Me emme elä Japanissa, valitettavaa kyllä, joten tässä maassa saa antaa pomolle kritiikkiä.
>>605465 >>605468 Itteä paskattaa töissä välillä kun porukka on välillä jotenkin niin avutonta, tietenkin osaltani olen itse siihen syyllinen kun hoidan asioita muiden puolesta, siis esim. vaihdan lavoja tyypeille jotka itsekin osaisivat ajaa trukkia yms. mutta käytännössä poikkeuksetta unohdan mitä olen tehnyt työpäivän aikana heti kun astun ovesta ulos kotiin lähtiessä. No juu en ole itse varsinaisesti missään tulosvastuussa enkä asiakaspalveluhommassa niin ei voi verrata. Tai tavallaan olen tulosvastuussa, mikäli en katso että kaikilla riittää tekemistä niin tavaraa ei valmistu tarpeeksi, mutta pelivaraa on aika lailla. Jännästi mitä enemmän on töitä jaettavana muille, sitä helpompaa minulla on koska ei tarvi juosta ympäri tehdasta etsimässä tekemistä oman tiimin työntekijöille. Sitten kun on lokerot täynnä tilauslappuja niin senkun vaan katsoo kuka tekee mitäkin ja ajaa materiaalit niiden eteen. Aika horinaa tuli taas, tuskin aiheesta. >>605471 Itellä on kanssa megarasvainen iho joka pesun jälkeen taas kuivuu hilseleväksi jos käytän vaikka liikaa saippuaa niin pitää suihkun jälkeen vaan rasvata kevyesti, varsinkin talvisin. Jos rasvaa liikaa niin ihohuokoset umpeutuu entisestään. Jos siis olen ihan vaan vaikka tekemättä mitään päivän aikana niin päälakikin rasvoittuu illaksi niin että se on kuin öljyllä voideltu. Vittujen elämä. Isoveljelläkin selkä kukkii vielä lähempänä 50-kympin ikää.
miten toimisin kun toisaalta tekis mieli lopettaa muhku- ja oispa tyttymyttypakotus mut sit toisaalta just kun aattelin et tuun kertomaan että se loppuu nyt niin alkoikin tekemään mieli postata jotakin muhkutusta tai oispatyttymyttystä
>>605484 postaa joku hyvä
>>605484 Lopeta se pakotus-osa siitä. Päästä irti paskoista flodehommista.
>>605485 ai hyvä muhku vai piirrettyjä lisää vai mitä? >>605486 jos poistaa muhkupakotuksesta pakotusosan, jää jäljelle pelkkä muhku. eli siis mitä?
>>605489 kumpiakin
Eihän se minulle kuulu mutta paskattaa periaatteesta kun isäfaija katsoo telkkarista kaikkia typeriä youtubevideoita ymmärtämättä sanaakaan puheesta, äskenkin katsoi jotain käärmevideota missä selostettiin ranskaksi ja isä kommentoi "no nyt se käärme nappas sen" ja kohta alkoi kuulua jotain överidramaattista espanja/portugal molotusta ja siellähän katsottiin jotain ihmeen "dokumenttia" ihmisten esihistoriasta joka oli leikattu vanhoista luolamiesleffoista. Nyt on vuorossa hidastettuja villipasin hyppelyitä jonkun varmaan pöllityn elokuvan soundtrackin tehostamana. Seuraavana vuorossa on varmaan taas joku "awesome craftman makes HUGE axle"-pätkä missä intialaiset slaavikyykkää ja rälläköivät romurautaa. No, kuten sanoin, eihän se minulle kuulu, ja miten se nyt eroaa manolojen animemaratoneista ;__;
>>605491 ihteä varmaan hahattais tuollanen
>>605491 Onko se se kun se on sitä sukupolvea, jossa idioottilaatikosta on katsottu mitä on sattunut tulemaan, se ei sitten tajua, että katsomisiaan voisi valikoida.
Varasin huomiseksi ajan työterveyspsykologille. Luultavasti meen hakemaan apua taas liian myöhään..
>>605493 ei taija vaan ymmärtää laittaa pois sitä seuraava video alkaa önnönnöö hommelia >>605494 mene mieluummin hakemaan ajoissa
Join eilen tosiaan enkä saanut siitä oikeen mitään irti enkä oikeen aikaisemmistakaan känneistä voi vittu... Mitä mulle on tapahtumassa, valaistuminen vai "vanhuus" vai mitä vittua. No join vain tylsyyteen niin siksi ei ehkä tuntunut miltään, ei sais koskaan juoda jos vain on tylsää, pitäis vain sillo juoda kun on normaalia pahempi olo ja tekis mieli ampua aivot pellolle haha. Tai sitte masis pahentunut niin tääkin on vaan paskaa...
(254.46 KB 575x593 työyukko.png)

(302.22 KB 700x700 vanha ukko.png)

>>605493 >>605495 On se varmaan sitäkin mutta itse se niitä suosituksista valikoi ja tietenkin youtube suosittelee samaa paskaa vaan lisää. Ei isä osaa käyttää esim. hakutoimintoa siellä tms. Ei vanhoilla ihmisillä ole samankaltaiset vaatimukset kuin nuoremmilla, isällekin kuitenkin riittää että on jännää kuvaa, haha. Paskattaa silti semmoinen PASKAN katsominen. Just semmoinen "oon pro sisällöntuottaja kun editoin b-luokan luontodokkareita ja julkaisen ne täällä" saatana. Muuten aika anomaista tuollainen vanhan faijan elämä. Nukutaan vähän miten sattuu, päivä pätkittyy telkkarin katsomisen, nukkumisen, syömisen ja lukemisen kesken. Yömyöhään katsotaan telkkaria, herätään aikaisin aamulla, laitetaan aamiaispöytä puolivalmiiksi, herätetään äiti aamiaiselle, syödään aamiainen, mennään takaisin nukkumaan. Päivällä sitten sitä telkkaria/lukemista vuorotellen ja ruinataan äitiä tekemään sitä ja tätä ruokaa ja sitten sekään ei kuitenkaan taaskaan kelpaa jostain syystä kun on lian vähän suolaa tms. typerää hahas ja kiukutellaan kun äiti lähtee johonkin harrastuksiin tms. Eikä ikinä haluta lähteä mukaan kun äiti pyytää. Saatanan kauheaa kun vanha työukko ei enää pysty töihin eikä elämässä ole juuri muuta ollut. Onneksi sentään käy jossain vanhojen faijojen laulukerhossa tms. silloin tällöin. Käyvät jossain tapahtumissa laulamassa välillä vaikka faijat alkaa olla sen verran vanhoja ettei niistä lähde enää ääntä, hmm-haha. Tulipas paasaushorinaa, lukekaa tai älkää lukeko, helvetti sentään. Laitanpa paskamaisuuttani kuvankin.
>>605497 luin kyl :3
>>605465 >>605494 Kiinnostaisi tietää että mitä työtä oikein teet. Jotain toimistotyötä, näin olen ymmärtänyt mutta onko se jotain koodausta vai jotain semikoodauspöhinää, semmoista turhakepaskaa (ittenihän olen työukko) mistä ei ole kellekään mitään hyötyä vai jotain järjestelmäjotain, en tiedä niistä mitään. Tuntuu vaan olevan kovaa turhakepöhinää kun on kerran kaikkea firman pakollisia liikuntatunteja vai mitä niitä on ollut. Fyysiseen työhön vaan vaikka puoleksi vuodeksi niin maistuu taas laiskottelutyötkin. Itellä ei ole koskaan ollut mitään "työni on aivan turhaa"-kriisiä kun olen aina ollut valmistamassa fyysisiä tuotteita joita ihmiset oikeasti käyttää ja tarvitsee. Kriisini on enemmänkin itteni paskuudesta paskaantumista, haha >>605473 Voisinpa auttaa jaksamisessa ;_;
(308.38 KB 1280x962 UNTITLED.JPG)

(190.46 KB 1024x768 eva_1_1024.jpg)

(2.51 MB 3825x3521 1127504377011.jpg)

(157.31 KB 640x892 1119141420311.jpg)

(181.67 KB 800x600 1137933698307.jpg)

>>605490 oon postannu ainakin vähintään kerran jo kaikki hyvät muhkut mitä löytyy valmiina. piirretyissä vähän samaa ongelmaa mutta ehkä en oo näitä postannu ainakaan hirveen montaa kertaa mitä nyt arkistoista kaivelin tähän. kuvia tallennettuna valtavat määrät, mutta monissa jotenkin paska tai laiska piirros- tai väritystyyli tai jotain muuta pahaa vikaa kun niitä nyt muutaman vuosikymmenen jälkeen arvioi niinku haha vittu mitä paskaa sitä on tullu tallenneltua vuosien varrella hirveät määrät. en muuten ikinä edes ole katsonut sailor moonia edes yhtä kokonaista jaksoa, nge oli ittestä paras ysärisarja ja ainaki trigun oli kans ihan kiva, näemmä ysärin puolelta sekin. ragnarök onlineä oon pelannu tosin en kovin kauaa ku ittee ei tuo grindaaminen niin koskaan napannut (niissä japani-rpg:issäkin mä aika usein lähinnä *siedin* niitä taisteluita varsinkin jos niitä oli laitettu tulemaan ihan helvetin tiheään, enempi kiinnosti kaikki muu) noista kahdesta lopusta kuvasta en edes tiedä mistä ne ovat haha. (ja hokuto no ken on ihan hauska kasarin puolelta hahas vaikka en tietenkään ole 1980-luvulla uutena sitä katsonut vaan se oli joskus 2000-luvun puolella jo enkä helvetissä rupeis enää kattomaan jotain 150:tä puolen tunnin jaksoa tollasta tai mitään muutakaan.) ja hahas vittu aamulla kaatu kiireessä vastaanotolle lähtiessä semmonen purkki missä oli ajat sitten huoneenlämmössä pilaantunutta vahvasti haisevaa maitoa tuommosen vanhan rikkinäisen (selkänoja puuttuu) toimistotuolin päälle, heitin sen sitte menemään kokonaan, ikävä juttu kun oli suunnitelmissa alkaa käyttämään tuota alustana toiselle kaiuttimelle (ja toista samalla tavalla rikkinäistä tuolia toiselle haha) kunhan jaksan ehkä joskus vielä tämän vuosikymmenen aikana oikeasti siivota ja ottaa yhdet postilaatikossa pitkään olleet kaiuttimet viimein käyttöön
>>605501 kivasti kiiltää kyl nuo seilorit
>>605501 Saat punkero yden heti kun vaan siivoat kämppäsi.
>>605503 kova lupaus, vähän vastuutonta tuollanen(kin)...
Ajakaa mut, oon tukka...
>>605505 Ei ajeta, nyt alkaa heviukkomeininki :3
>>605506 Oon enemmänkin semmoinen ruma keski-ikäinen kaljuhevari, vain kaljamaha ja parta puuttuu. Ei ole kaljumahaakaan, vaan karvainen masu.

(272.69 KB 1024x768 20040421-1112-551.jpg)

(467.46 KB 855x1200 1126653865601.jpg)

(526.95 KB 1281x1789 1113619822114.jpg)

(266.81 KB 1024x768 1131571649090.jpg)

>>605502 ei sentään kumminkaan näyttäs kiiltävän kuin vaatteet? onhan niitä kiiltäviä vaatteita olemassa >>605503 mistä tiedät? >>605504 emmä tommosiin ihan vähästä usko lisää räkärökki onlainii ja jotain muita mistä en tiiä mitään
Huomenta, plääh.
(71.63 KB 968x726 vompatti231.jpg)

Tekisi mieli laittaa humputtaen. Finanssipolitiikka on vähän heikoilla kantililla. Ei taida kehdata. Tilannetta ei auta se tosiasia että tupakkipaikanvieressä on hieno punainen Matsda. Ehkä joku päivä. Tai jos jouluksi.
>>605520 mitä se mazda siihen liittyy
>>605521 Se muistuttaa minua siitä mihin olisin rahojani humputtelemassa.
>>605522 joku naapurin humputtelukauppiasko sitä madzdaa ajaa
>>605523 Sitä ajaa joku mutis. Entiedä mitä tekee työkseen. Se matsdan väri muistuttaa minua, ei niinkään se auto.
>>605524 se mutsiko sut punastelemaan saa
>>605525 Myönnän. Sekin joo kyllä. Punastelu muistattaa sitten taas humputtelusta.
(283.02 KB 1280x1280 homland.jpg)

hoomend, humputtajat
>>605527 Terve, tumputtaja.
>>605533 no höei, RIVOSTI sanottu
Menin sinne työterveyspsykologille, oli yllättävän ymmärtäväinen ja hyvä tyyppi se. Kerroin sille aika paljon mun syntejä, ryynit ja muut rötökset mitä en oo tänne kertonut vielä (joudutte odottamaan että luette iltalehdestä), ja se sano että oon aika pahasti kierolla. Meen nyt varaamaan ajan lääkärille ja saan varmaan b-lausunnon että saan psykologin kelan tuella. Se tuntu ymmärtävän mun ongelmat paljon paremmin kuin kukaan muu tähän mennessä. Sain aika hyvän kuvan siitä kuinka rikki mä olen ja kuinka mun olis vaan pitänyt aiemmin hakea hoitoa...
>>605540 Hyvä että tunnustit syntejäsi. Fyysinen paskuus korjauskurssilla, toivottavasti kohta henkinenkin ja lopulta hyvästit hähää-hommille. Mutta silti hähää; ootko kiero kuin korkkiruuvi mutta peittänyt sen leppoisan punkeron naamiolla ;__; jos laihdut joskus kunnolla niin oot ihan vinksin vonksin hähää
jaha, onkohan henkeen ja terveyteen kohdistunut kun ihan sen luokan talousrikoksilla mitä joku tavallinen tyyppi voi tehdä harvoin pääsee iltapaskalle..
>>605542 Tappoi orpo-nyymin vanhemmat oopperaillan päätteeksi.
>>605543 Aika ilkeää, mutta haha
(1.38 MB 1280x720 VAL_20230831_1.png)

Askartelin Paliassa tämmösen söpön hengausmestan kotini taa. :3 Helvetin väsyttävä päivä taloushallinnon parissa, ihanaa kun voi hössöttää tällaisen parissa.
>>605545 millä paikkakunnalla on tuollainen tyylittely ja pienempi resoluutio kuin muualla?
>>605546 eiku ei mitää
Oon alkanu himoamaan muhkuja. Kiitos muhkuttaja :V
(246.39 KB 391x360 miika.png)

>>605548 ole hyvä
>>605545 Oletko nyymärin toimistolla palkanlaskijana ;__;
>>605550 paskanlaskija hshs
En tiennyt, että Einstein oli oikea henkilö. Luulin aina, että hän oli teoreettinen fyysikko.
>>605552 jjääähhäh
>>605552 Ite oon teoreettinen normo.
>>605541 Toi henkinen puoli on kyl melkein niin pahasti vialla ettei musta ikinä tule ehjää. Kierohan mä olen kuin vaarin kikkeli, oon puoliksi ulkomaalainen puoliksi savolainen. Tosin on ollut aina outoa sanoa puoliksi ulkomaalainen kun en mä puhu mun iskän kieltä, se puhuu suomea. En mä ole ikinä käynyt siellä mistä mun iskä on kotoisin. Oon tavannut sukulaisia sieltä ehkä 7-10 vuotiaana mutta ei mitään kontaktia sille puolelle oikein. Ehkä joskus meen, ehkä en. Ei oo mitään oikeaa sidettä sinne, ainoo side mitä on, on tonne Savon suuntaan. Sanoit varmaan sen aika hyvin, moni ei oleta minusta mitään. Se on ollut mun etu, tosin se mahdollistaa mun kaiken kierouden. Ehkä sitten kun en oo enää läski niin itsepalvelukassat menee aina kiinni kun tulee aika maksaa ostokset. Tai ainakin osa niistä. Moni sellanen ex läski tässä iässä näyttää helvetin kuluneelta ja sellaset tyypit aina herättää huomion. >>605542 Ei oo mitään väkivaltarikoksia. Vielä. Onhan mulla puukko aina taskussa jos joskus menee totaalisesti hermot johonkin mutta vielä ovat säästyneet elossa. Tappelin viimeksi 13 vuotiaana jotain 15 vuotiasta hiekkaneekeriä vastaan, sain kyl turpaani mut en hirveen pahasti. Sen jälkeen en oo tapellut yhtään. Oon täs vuosien varrella todennut että ei tappelussa oo järkee kun kaikki sellaset kukkakaalikorvat kärsii parkinsonista 50 vuotiaana, osa vammautuu ja oikeastaan jo sellanen murtunut nenä + paisunut pää kombo on paha koska se herättää liikaa huomiota, porukka kyl näkee että on annettu ja otettu turpaan hyvin ja se aina viittaa johonkin hämytouhuihin ja sehän sit tarkoittaa kans että ne itsepalvelukassat menee kii nenän edestä. Mut oon aina varautunut et jos joku oikeasti tekee jotain mikä suututtaa liikaa niin kyl mä aattelin et ihan sama tökkää ton benchmaden sen kurkkuun ja istuu sit linnassa vähän aikaa. >>605543 Emmä orponyymiä tappais, käy vähän sääliksi aina kun se ei tunnu pääsevän irti alkoholista. Toivottavasti orponyymi löytää sisäisen rauhan tosin tällein sanoessa tiedän kuinka mahdoton homma se on, enhän mäkään saa itseäni ihmisiksi ennen kuin on liian myöhä... Aina liian myöhä...
(2.66 MB 404x720 nyymärissä tapellaan.webm)

>>605555 Ite en ole ollut koskaan kunnon tappelussa enkä ole koskaan edes nähnyt sellaista. Siis kunnon turpaanvetoa. Yläasteella joutui joskus vähän pystypainimaan mutta sekin oli semmoista lollerointia vaan.
>>605555 vaikka muutit kuopioon niin ei se tee sinusta savolaista
>>605543 Näen kyllä itteni ennemmin jokerina ku batmanina haha. Toi on muuten yksi juttu mikä mua ärsyttää aivan helvetin perkeleesti että monissa elokuvissa just noi tyypit ketkä on orpoja (batmanit, spidermanit, baby driver (aika paska elokuva oli)))))))) niin ne näytetään että niistä tulee jotain vitun sankareita, alfoja, kunnon panomiehiä ku yleensä se menee niin että sitä vaan masennutaan ryypäten tietokoneella. Tai en mä tiedä kai joku orputuminen länsimaissa on ihan vitun harvinaista, mä taidan olla savannin neekerin tasolla tän asian suhteen. No jotain elokuviahan noi vaan on ettei pitäis liikaa antaa mennä tunteisiin mutta minkäs teet kun oot vammanen. Ja voin paljastaa kun en oo tainnu vielä kertoa mihi ne kuoli niin isä keuhkosyöpään ja äiti aivokalvontulehdukseen (bakteeriperäinen). Aika harvinainen kuulemma toi jälkimmäinen mutta se oli kunnon juoppo niin ehkä se vaikutti? Isä oli maanviljelijä ja läträs aika paljon noitten kemikaalien kanssa ni ehkä se vaikutti? En tiiä, ei se röökannu ainakaan. Isäpuoli aikoinaan hirtti ihtesä, isovanhemmat nyt sentään kuoli "normaalisti" vanhuuden vaivoihin. Jee jotain vitun normaalia tässä elämässä!!!! >>605555 Joku sisäinen rauha ois kyl vitun jepa. Ehkä se vielä tulee vanhemmiten ja jos vois jättää tän liuottimen tai ainaki vähentää radikaalisti. Mä muistan kun sillo kun äiti kuoli niin olin aika onnellinen jopa sairaalla tavalla ettei tarvinnu enää kattoo sen ryyppäämistä. Se eka vuosi meni mukavasti ja se oli viimeinen vuosi kun mä vielä olin jollain tavalla tyytyväinen elämään. Sen jälkeen iski sitte kunnon teiniangstit jotka tuntuu vieläkin, vittu 10 vuoden jälkeen vain vaivaavan. VITTU!
>>605557 Mä muutin Kuopioon koska tästä on pieni matka Rautalammelle mistä koko suku on kotoisin. En mä nyt tänne muuten ois muuttanut. Ja muutenkin oon muuttamassa takas Helsingin alueelle talvella. Ajattelin et Kuopio ois ollu kiva mutta kun ei tuu ikin käytyy mökillä vaikka se on tässä 50km päässä. Olet tosin oikeassa, en mä koe itseäni savolaiseksi. En osaa enää puhua sillä murteella enää, vielä 90 luvulla puhuttiin kaikki sillä murteella mutta se vaan sitten kariutui pois. Ainoo murre mistä pidän on savon murre. >>605558 Vanhempien ryyppäystä on kyl paha kattoo. Itekkin muutin kauas pois kun kyllästyin kattomaan tota, vaikka nyt asunkin lähellä porukoita. En siltikään käy moikkaamassa suoraan, soitan yleensä ja jos kuulen äänessä pientä humalaa ja kuulen sen tosi herkästi, en mee ja sanon että älä juo tai ei tuu näkemään mua. Vituttaa aina kun se koittaa alkaa haastamaan riitaa humalassa, miten mä en perinyt tota? Aina kun ite juon multa lähtee kaikki aggressiot...
>>605558 >>605559 Itteni vanhemmat joi kanssa mutta silleen maaseudun "normaalisti" eli kun joskus viikonloppuisin tuli ystäviä käymään niin pulloja pöytään. Isä teloi ihteään aina välillä kännissä mutta ei koskaan jatkanut ryyppäämistä seuraavana aamuna. Äidillä taas jäi välillä kuukausienkin tauon jälkeen putki päälle mikä saattoi kestää toista viikkoa, sellaista pientä salamyhkäistä tissuttelua että oli pienessä hönössä kokoajan ja oli niinkuin ei olisi muka mitään ottanut vaikka silmät seisoi päässä, huojui ja puhe sammalsi. Maatilahommat kuitenkin hoidettiin vaikka välillä äitii oli niin kännissä pahimpien putkien aikana että isän piti lypsää lehmätkin. Kyllä se tiedosti sen ongelman mutta alkoholismi on sairaus. Sitä on äidin puolen suvussa paljonkin, tainnut joka sisarukselle maistua aikanaan enemmänkin, parilta vei hengenkin, suoraan ja epäsuorasti. Jonkunlaiset traumat siitä kuitenkin vaikka mitään pahaa minulle ei koskaan tehty, mutta pikkupentuna känniset ihmiset olivat niin outoja ja erilaisia, jopa pelottavia että en ole vielä 40-kymppisenäkään ollut ikinä kännissä enkä ole alkoholia maistanut paria kalia- ja viinikulausta enempää, hyi helvetti. En tiedä johtuiko sosiaalinen vammaisuus osin tästä vai oliko se vain joku paskabonus raittiuden päälle, mutta kun maaseudun nuorison yhteisharrastukset oli lähinnä mopot ja känni eikä kumpikaan kiinnostanut niin aika paskaa oli. Sittemmin äiti selvisi eikä ole ottanut pisaraakaan enää vuosiin. Isäkin ottaa lähinnä kaveripapparaisen kanssa joskus yhden pienen naukun. Ei äiti mikään varsinainen juoppo ollut toisin kuin tädin mies joka ryyppäsi kaikki perintörahansakin, mutta semmoinen tuurijuoppo juurikin. Onhan tuota itteni absolutismia joutunut joskus vähän selittelemään, tai lähinnä on tuottanut ihmetystä, mutta muuten saanut olla rauhassa. On se kyllä vittua kun vieläkin paskattaa känniset ihmiset. En silti aio ikinä kokeilla, kaikki pääsenkoittaja- tai tajunnanlaajentajajuutalaiset haistakoon vittu. Lestat rules.
>>605560 En mäkään juo melkein koskaan varmaan just sen takia että alkoholi on vastenmielistä sen vuoksi mitä se tuo mieleen. Ennen diabetestä join pieneen humalaan ehkä 4 kertaa vuodessa, yleensä jos työhommat vaatii. Muistan mun tädin miehen, sillä oli kunnon putki päällä kun olin varmaan 11-12 vuotias. Meidän mökki on tosi lähellä niitten mökkiä. Meidän mökit on mökkejä, eli pieniä hirsimökkejä. Tädin "mökki" on sellanen ikivanha iso puutalo, en oikein tiedä mistä ne sen taikoi mutta se siirrettiin sinne joskus. Rapistuu vaan joka vuosi pahempaan kuntoon kun kukaan ei huolla sitä. Ne erosi jo pitkän aikaa sitten. Kotona mä en ikinä nähnyt sellaista alkoholismia (vielä) kuin mitä se tädin miehen kunnon putki oli. Pienenä me nukuttiin siskon kanssa tädin talon yläkerrassa, koska siellä oli tilaa ja mökki oli yleensä tyhjä, ketään ei haitannut. Tän takia me siis oltiin siellä. Sitten tää tädin mies ilmestyy sinne eikä hirveesti sano tai tee mitään, mut pikkuhiljaa se on enempi ja enempi kännissä. Joi vaan ittensä aivan saatanan humalaan mutta ei sanonut mitään, hiljaa vaan kippas kuppia. Täti ei ollut paikalla, se oli muistaakseni töissä. Siirryttiin meidän mökille siitä sitten kun mun äiti huomas että se ukko oli aivan saatanan pahassa kunnossa. Ja se vaan jatkoi sitä, se aloitti aamulla viinalla ja kippas sitä kunnes oli niin paskana ettei saanut liikuttua. Sitten kun humalatila keveni, se joi lisää kunnes oli taas koomassa. Siinä välissä se kävi hakemassa alkosta viinat ja se ei ollut lyhyt matka koska lähin alko oli Suonenjoella. Ei se oo pitkä matka ajaa, mutta aika helvetin pitkä matka ajaa niillä promillemäärillä. Haettiin sieltä yläkerrasta jotain ja se vanhan viinan ja peseytymättömyyden haju mikä siellä talossa oli on vieläkin mielessä. En oo ikinä nähnyt kenenkään ryyppäävän niin pahasti, musta tuntui että se oli niin masentunut sen elämään että sitä ei ees enää kiinnostanut kävikö viinan kanssa huonosti. Parisuhde oli jo huonossa kunnossa viinan takia, työpaikalla ongelmia viinan takia, lopulta se erosi ja sai potkut töistä. En tiedä mitä sille kuuluu nykyään mut ei paljoo kiinnostakkaan, se oli aika mulkku tyyppi vaikkei paljoa puhunut. En vaan ymmärrä miten siinä ei tuu tylsä naukkia viinaa kupista tekemättä mitään. Kattoo vaan tyhjyyteen ja juo. Mut ehkä se oli niin masentunut ettei sillä ollut mitään mitä miettiä. Lopultahan se viina käy niin pahasti päälle ettei enää kykene miettimään omia juttujaan ja se on siinä rajamailla että onko ees tajuissaan. En tajunnut pentuna kuinka kova kohtalo sillä tyypillä oli mutta ei myöskään oo hirveitä sympatioita.
>>605561 meinasin ruveta uliseen mut mulla meni rautalampi ja rautavaara sekasi. mielenkiintonen kertomus. jatkakaa
>>605555 ite en onneks ole väsyneen näkönen, tai ainakaan sen enempää kuin ennenkään, mun silmäluomet tuppaa olemaan puolitangossa luonnostaan niin sen verran ehkä. tietyissä pään asennoissa mulla on kyl sellanen heltta mikä olis tavallisempi ehkä kakskytä vuotta vanhemmilla tyypeillä
>>605562 Itse asiassa mietin just tätä musavideota tota kirjoittaessa. Koko homma oikeastaan tuli mieleen vuosien takaa kun toi video oli uusi. Se on vaan toi että Esa sentään pysyy pöydän ääressä viinasten kanssa kun se tädin ukko taas oli niin paskana että makas vaan sohvalla tosta vielä reilusti pahemmassa kunnossa. Toi jallun nappailu pöydässä miettien juttuja on vielä suht tervettä ryyppäystä. Tai en tiiä, jos kuolikin tohon.
pornolakko on ihme kyllä pitänyt, oon keksinyt aina muuta tekemistä jos tullut tylsä hetki jolloin yleensä menee siihen pornon tuijotteluun
>>605567 Haluutko kutsun emporniumiin? Katotaan mistä oot oikeasti tehty.
>>605568 ei...
>>605568 mul on 3 kutsuu bakabtiin haha
>>605572 tulis se peeteepee takas linjoille niin vois ladata niitä vitun ruotsalaisia teinileffoja
Ostin muuten 48" LG:n C3 OLED-telkkarin ja onhan se aika hyvä, mutta ei siltikään kuvaputki ja aivan liian iso, eikä mahdu mun kuvaputkilla täytettyyn asuntoon. Se että sais jotain sisältöä UHD-resolla 120Hz-virkistystaajudella, niin pitäisi ostaa uusi näytönohjain (GTX980 on HDMI 2.0 -liitin) tai sitten plösövitonen tai se uusin äksboksi, mutta kummallakaan ei ole pelaamisen arvoisia pelejä (joita ei olisi neloselle tai peeceelle). Pitäisi jotenkin saada asennettua Seimitsu LS-40 Namco Arcade -tikkuun (Horin valmistama tikku PSX:lle, jossa on hyvät napit, mutta aivan paska tikku). Ton yhden shmups-foorumin neogeoukon mukaan sen pitäisi niukin naukin mahtua ja ainakin Hori Fighting Stickiin mahtuu, kun hioo vielä vähän takapellistäkin pois, ja noiden pitäisi olla lähes saman korkuisia. Tekisi myös mieli vaihtaa Dreamcast-tikusta LS-32:nen 40:seen, mutta en jaksa ja mulla on noita nelikypäsiä vain ilman piirilevylle tinattuja mikrokytkimiä, joten en saa vaihdettua sitä vain heittämällä, koska tuossa tikussa oleva on LS-32-01 eli siinä on piirilevy ja valmis liitin.
>>605576 oletkos muuten postaillut kuvaputkien iloista joskus buosia sitten?
>>605576 Ja siis ilmeisesti Seimitsu LS-56 pitäisi olla todella lyhyellä liikeradalla oleva tikku, jonkun mielestä lähellä Competition Pron tikkua, joka on ihan helvetin jepa räiskinnöille ja tarvitsisin nimenomaan Playstationille sellaisen Cottonin ja Gradius Gaidenin pelaamista varten.
>>605577 Olen, mutta niin on se toinenkin ano ja varmaan kolmaskin.
Huomenta, pöntöltä. En edelleenkään keksi muuta kerrottavaa.
>>605581 kiva silti tietää että olet elossa
>>605582 Paskannan, siis olen. Paskaannun, se on kohtaloni. Paska, sitä minä olen.
(193.29 KB 1600x1000 vompatti345.jpg)

Se olis syys. Suosikki vuodenaikani. Oli hieno aamu. Tihkusadetta, usvaa, märkää ja pimeää. Eilen näin jo tippuneita lehtiä ja keltaisia puita.
>>605584 >keltaisia puita ?
>>605585 Puiden lehdet ovat kellastuneet. T. Nyymichanin suomi-vompatti kääntöpalvelu.
(945.15 KB 1735x1668 1076019668748.jpg)

(155.60 KB 966x690 1135668358396.jpg)

(555.52 KB 1299x2400 004c61bbd973b60d7e1418fe2997c0f2.jpg)

(486.65 KB 2099x1494 1120340979629.jpg)

(499.64 KB 1810x1278 1150505878454.jpg)

postaanpa lisää piirrettyjä vaikkei ole edes pyydetty koska on tylsää, olen varmaanki ni sellainen ni seksivammailija vai seksivammattaja näitäkään en koskaan edes katsonut/lukenut/pelannut mutta kuvat ovat kuitenkin kelvanneet tallennettaviksi hahas
>>605590 kopikuralla aika hyvä takapillu, häirii kyllä kun tuo lähempi pakara loppuu johonkin persereiän kohdalle
>>605591 Kaikilla meillä on omat mutaatiomme.
>>605592 mutaatiomme, perseessä
Oma paskuuteni on masentanut eilisestä asti normaalia enemmän. Työpäivä meni ihan hyvin kuitenkin kun keskityin vaan töihin mutta sitten kun lähdin töistä lidliin niin alkoi PASKATTAA oikein urakalla kaikki rumat ja LÄSKIT ihmiset. Olen itsekin pallinaamainen paskahyypiö jonka voisi vaikka AMPUA pois happea tuhlaamasta mutta voi vittu kaikkia niitä trikooläskejä jotka vielä kahmivat kärryihinsä keksejä ja pullaa ja limonadia ja muuta paskaa voi VITTU!!!! En edes saanut lidlistä kaikkea mitä tarvin, sekin paskatti vielä. Vein paskat kotiin ja lähdin cittarin vaateosastolle ja voi saatana että sielläkin oli porukkaa. Ja samanlaisia läskejä taaskin pullat ja kakut ostoskärryssä. Paskatti niin että en edes ostanut jäätelöä tai limsapulloa koska olen spartalainen, masokisti ja vihainen NATSI!!! Kotimatkalla näin vielä neekerin joka sekin oli lihava ja ruma ja sillä oli ruma kakara. Paskattaa kun olen tämmöinen epäonnistunut NORMO!!! siis siinä mielessä että olen täyttä paskaa ja vammainen enkä uskalla tai osaa tehdä mitään mitä haluaisin.
>>605594 vittu sää oot tyhmä jätkä ketää kiinnista lukea sun paskoja avautumisia
>>605593 Aivovamma perseessä.
ajattelin syödä vähän rheescheä ja ganan fuileedä
>>605591 siinä lukee isolla kopikura mutta oikeasti tossa kuvassa siis on joku "meg" jostain "burst angelista" ("bakuretsu tenshi") >>605594 itteni oon silleen ni toi noin ni shit etten ees oo töissä enkä tuu varmaan ikinä olemaankaan hahas ja oispa nähny mä noi muhkut jos oli hyviäki muhkuja
>>605598 joo kyl mä sen arvasin ettei se varmastikkaan oo sen hahmon nimi mutta sanoinpuahan vuaan
>>605606 eihä sil ees oo bibbelii
>>605595 Oot ite tyhmä jätkä, ei ketään kiinnosta sun mielipiteet. Mee apokalle, sinne ei kukaan postaa ikinä mitään niin oot varmasti iloisempi siellä.
>>605602 En. En edes sen naapurin mutseyn kaa. Mut oon silti nähnyt sen nakuna.
>>605608 kiva että noudatetaan suojaseksiä piirrospornosskin :# tosin mikäs sen suojaisampaa kun täältä ruudun takaa turvasta vain näille runkata
>>605606 erityisesti paksulin kanssa
>>605607 pitäskö olla vai? kiihottaisko? en tiedä itte muita touhouita kuin rinnosuken jolla pitäs olla mutta en toisaalta ookkaan mikään noin ni touhou expertti >>605608 no sua näemmä ainaki kiihottaa haha ;__; >>605612 löysin yhden aiemmin postaamattoman ihan hyvän paksulinkin kuvista mutta ehidn hukata sen taas jo johonkin, no kyllä se tulee vielä uudestaan vastaan (tuolla on tuhansia ellei kymmeniä tuhansia kuvia yhdessä hakemistossa sekaisin...) mutta tässä nyt tähän hätään vähän vähemmän paksu
>perjantai >töitä paiskittu >ei viinaa >ei tekemistä >hyvä mutta väsynyt fiilis nyt ois mitä otollisin hetki tuijottaa pornoa ja vähän edgetellä, mutta pysyn ehkä kovana ja jatkan pornotonta elämääni
>>605614 >pysyn ehkä kovana ja jatkan pornotonta elämääni eli siis pysyt löysänä?
(67.49 KB 940x529 nani.jpg)

>>605614 >edgetellä hmm, i don't like the sound of that
>>605613 en tiiä kyl touhousta. eiks touhou tarkota vaan jotain meidän tiimiä tms. ei vaan, jossain kasaripelissä joka ei liittyny mitenkään kai tohon animeen oli oman tiimin nimi kans touhou ni siit päättelin. ja joo, onhan siinä nyt jotain hiton sövöö et kaks jätkää, eiku tyttöö, öööö tyyppii kolistelee keppejä keskenään :3
>>605614 Voimia pornottomuusprojektiin. Muista silti runkata vaikka kerran viikossa mutta jätä se siihen äläkä vedä mitään maratonrunkkusessioita. Ihan normorunkut, haha
>>605617 Homoa tuo on.
>>605618 >Muista silti runkata vaikka kerran viikossa miks?
>>605620 No ei pakko kai ole. En ole perehtynyt runkkaamisen ja runkkaamattomuuden terveysvaikutuksiin enkä usko netissä pyöriviin "faktoihin" runkkulakoista sun muista. Mutta ainakin voisi tuoda itseluottamusta siitä että voi tahdonvoimallaan pitää runkut siinä yhdessä viikkorunkussa entisen runkkuholismin sijaan.
>>605619 ei oo homoo jossei pallit koske, tai jos pallit koskee ni ei oo homoo jos on sukat jalassa. ja ei kerta homoks tee ja kymmenestä nollautuu ja.... no ihan sama mulle vaikka oiski homoa ehkä mä sitten oon homo hahas
>>605622 Ole sinut homoutesi kanssa ihan rehellisesti äläkä sössötä mitään mistään kikkelitytöistä ym. älyllisesti epärehellisestä paskasta.
>>605623 No sinähän et minua määrää. Jos mä saan kiksit siitä että kutsun kikkelityttöä tytöks niin ei se pitäs olla sun ongelma
>>605618 kyllä vaan tekisi mieli vähän katsella. myönnän oon addikti, mielessä pyörii ikäänkuin palkintona rankasta työviikosta. eiliseen asti oli hyvä itsevarma fiilis mutta nyt oon heikoilla jäillä kun on tyhjä olo. huomasin kyllä viikolla että naiset näyttää IRL paremmalle yms.
>>605624 Otan ensi viikon palaverissa tämän esille. Kyllä varmaan keksitään jonkunlainen säännös tähänkin johtoryhmän kesken.
>>605625 No voi. Toivottavasti et sorru siihen nyt.
>>605628 entä jos kattelis sitä vaan periantaisin ja muuten ois ilman....
(718.52 KB 390x295 155.gif)

>>605630 vedä sinä vaan niitä pillereitäs
hoi laari laari laa kun olis kaikkee
>>605629 Olet heikko. Surkimus. Vätys. Parantumaton himorunkkari ja mälliaivo. Vemputtajien kuningas lihavaltikka kourassa.
>>605634 enkä oo, mut countteri resetoitu nyt, tästä on hyvä jatkaa kohti seuraavaa perjantaita
>>605637 Ai pornontaita?
>>605637 Runkkasitko pienet vaan? Siis pienet runkut, ei mitään kretiihommia, ti
(681.94 KB 640x427 ClipboardImage.png)

>>605637 jos naiset noin paljon sua häiritsee, niin toivotan tervetulleeksi nuoten miesten kristilliseen liittoon pitämään kivaa ja haeskelemaan veljeyttä
>>605627 Teen kantelun henkilöstöreaurssipäälikölle, pää- ja varaluottamusmiehelle ja viesti menee anonyymien liiton asianajajalle. Siinäpähän nähdään.
>>605639 lyhyt setti oli mut kiiman kasvaessa saatoin vilaista hentai tissejä
>>605642 Nuo kaikki ovat kavereitani jo levin mökin ajoilta asti.
>>605631 Enemmän noi varmaan popsii niitä pillereitä. Estrogeenit, SSRI:t, Ketiapiinit, muut psyykelääkkeet ja neuroleptit, jotain ei perseestä olevia ryynejä kuten alpratsolaamia. Silti vaikka on kaikki ryynit niin puolet noista tappaa itsensä. Harmi ettei useampi. Siinä aina kun orpoano ragettaa että sen tekis mieli kuolla ja niin päin pois niin oikeastihan orpoano on todennäköisesti tuhannesti parempi ihminen kuin noi irstaat homostelijat.
Huomenna, ts. tänään paskanen eli pekkanen: pelaan siis Cottonia. Itsehillintäni pitää siinä, että en edelleenkään ole ostanut Rebootia tai Fantasy PS Storesta, koska eivät ole tulleet alennukseen (eivät olleet kesäalessakaan, ellen sitten ole missannut heinä-elokuun vaihteessa). No, kyllä minä jaksan odottaa.


Forms
Delete
Report
Quick Reply